3. Тотнъм пак не би, стигна само до 1:1 срещу Норич в Лондон (видео)

Тотнъм пак не би, стигна само до 1:1 срещу Норич в Лондон (видео)

АВБ все още няма победа начело на "шпорите", УБА надигра у дома Евертън

Тотнъм не успя да достигне до първата си победа под ръководството на своя нов треньор Андре Вияш-Боаш, след като в среща от третия кръг на английската Висша лига завърши наравно 1:1 домакинството си срещу Норич.

Двата отбора предложиха слабо първо полувреме, в което имаше две добри положения пред вратата на лондончани, но ветеранът Брад Фридел запази нулевото реми с отлични спасявания. След почивката обаче на „Уайт Харт Лейн" стана интересно.

Мениджърът на домакините пусна в игра едно от новите попълнения Муса Дембеле, който имаше нужда от само 24 минути, за да вкара първия си гол с екипа на Тотнъм.

В 69-ата минута белгийският национал получи топката на границата на вратарското поле, финтира отлично бранител на „канарчетата" и с плътен удар по земя не остави шанс на Руди за 1:0.

Попадението успокои домакините, които тотално овладяха средата на терена и изчакваха последния съдийски сигнал, който да узакони успеха им, а техният мениджър направи дефанзивна смяна и пусна в игра Том Хъдълстоун.

В 85-ата минута обаче, след едно центриране топката стигна до Сондграс, който с левия крак не остави шансове на Фридел и изравни 1:1. Малко по-късно домакините останаха с човек по-малко, тъй като  директен червен картон получи именно появилият се преди минути Хъдълстоун.

В друг мач от кръга  Уест Бромич Албиън надигра с 2:0 у дома Евертън и остана непобеден от началото на сезона. Шейн Лонг откри резултата с гол в 65-ата минута, а в 82-ата Гарет Макоули узакони трите точки на „дроздовете”, а и първата загуба на „карамелите” от началото на сезона.