3. Тотнъм продължи да упорства за титлата, надделя над Евертън с 2:0 (видео)

Тотнъм продължи да упорства за титлата, надделя над Евертън с 2:0 (видео)

Домакините се наложиха с головете на Аарън Ленън и Беноа Асу-Екото

Отборът на Тотнъм Хотспър победи с 2:0 гостуващия тим на Евертън в мач от 20 кръг на английската Висша лига. Домакините показаха по-агресивна и по-концентрирана игра през целия двубой и заслужено се поздравиха с трите точки, благодарение на попаденията на Аарън Ленън и Беноа Асу-Екото.

Още в първите секунди след съдийския сигнал за начало на срещата домакините започнаха да атакуват. В 12-та минута Емануел Адебайор получи топката в наказателното поле на гостите и от малък ъгъл пробва да преодолее Тим Хауърд, но без успех. "Шпорите" продължиха да оказват натиск и в 18-та минута изстрел на Лука Модрич извън наказателното поле бе блокиран от тялото на защитник на "карамелите".

В 25-та минута дойде първата по-чиста позиция пред някоя от вратите. Атака на домакините, достойна за учебниците, премина през Рафаел ван дер Ваарт, който пусна дълга топка за Гарет Бейл пред наказателното поле на Евертън. Бейл напредна и подаде към Адебайор, който от точката на дузпата си поведе твърде силно и не успя да застраши противниковата врата.

В 32-та минута Луи Саха от гостите отправи неуспешен удар към вратата на Брад Фридъл, който днес нямаше много работа. Само три минути по-късно Фридъл и съотборниците му ликуваха, тъй като Аарън Ленън откри резултата. Дълго подаване по десния фланг към Ленън не бе добре преценено от Лейтън Бейнс и позволи на Аарън да влезе в наказателното поле, като между няколко бранители в синьо стреля за 1:0. До края на първата част отборите не съумяха да стигнат до голове и статуквото остана в полза на Спърс.

През втората част футболистите на Хари Реднап отново демонстрираха по-разнообразна игра с бързи атаки по фланговете, а и през централната зона. В 55-та минута чиста позиция се откри пред Виктор Аничебе, но той с глава от наказателното поле не успя да засече във вратата на Фридъл.

В 63-та минута Беноа Асу-Екото удвои преднината на домакините и почти уби всякаква интрига в срещата. Попадението на Екото дойде след страхотен изстрел от около 30 метра фронтално срещу вратата на Хауърд, като трябва да се отчете и лекия рикошет при удара на играча.

След гола играчите на Евертън изглеждаха до голяма степен обезсърчени и темпото на игра спадна. В 68-та минута Шейн Дъфи стреля с глава към вратата на Фридъл, но топката не бе опасна за домакините. До края на сблъсъка Лука Модрич, Адебайор и компания продължиха да тормозят гостите си на "Уайт Харт Лейн", но до нови попадения не се стигна.

След успеха Тотнъм събра 45 точки и е на трета позиция - зад Манчестър Юнайтед, също с 45 пункта. Евертън се нарежда на 11-то място в класирането с актив от 24 т.