3. Тотнъм разби Лийдс и прекъсна серия от четири мача без победа (ВИДЕО)

Тотнъм разби Лийдс и прекъсна серия от четири мача без победа (ВИДЕО)

Кейн и Сон вдъхновиха "шпорите" за успеха, тимът на Моуриньо излезе трети

Тотнъм спечели с 3:0 домакинството си на Лийдс от 16-ия кръг на Висшата лига. По този начин "шпорите" сложиха край на серията си от четири поредни мача без победа. Успехът ги изкачи на трето място в класирането. Тимът на Жозе Моуриньо има 29 точки с четири по-малко от лидера Ливърпул. Лийдс е на 11-а позиция с 23

С основна заслуга за успеха отново бе нападателното дуо на "шпорите". Хари Кейн откри в 29-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Бергвайн в наказателното поле на гостите. В края на полувремето таранът на Тотнъм асистира към Хюн Мин Сон, който покачи на 2:0.

Пет минути след началото на втората част Ндомбеле имаше добър шанс да отбележи, като стреля отблизо, но ударът му бе избит от Мелиев ъглов удар. След неговото изпълнение Тоби Алдервейрелд засече топката с глава и направи резултата 3:0, с което тотално уби интригата в двубоя.

В следващите минути играчите на Жозе Моуриньо пропиляха още няколко добри възможности. С нов голям пропуск се отличи и Бергвайн, който от отлична позиция бе спрян от стража на гостите.

Мат Дохърти от домакините си изкара втори жълт картон в добавеното време и беше изгонен.

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи