3. Тотнъм с инфарктно 2:1 над Болтън (видео)

Тотнъм с инфарктно 2:1 над Болтън (видео)

„Шпорите” получават две дузпи, Марто с 12 минути

Отборът на Тотнъм направи нова важна крачка в борбата си за участие в Шампионската лига следващия сезон, след като се наложи трудно с 2:1 над тима на Болтън. Срещата се игра на стадион „Уайт Харт Лейн” и бе от програмата на 26-ия кръг на английската Висша лига. Българският национал Мартин Петров пък се появи като резерва в 78-ата минута, но така и не успя да помогне на тима си да вземе поне точка от Лондон.

Двубоят започна невероятно за „шпорите”, които получиха правото да изпълнят дузпа още в 6-та минута за игра с ръка на футболист на Болтън. Зад топката застана Рафаел ван дер Ваарт, който с безпощаден удар в десния ъгъл изведе столичани напред – 1:0.

Само минутка по-късно Ленън бе спънат в наказателното поле на Болтън и реферът даде втора дузпа за домакините. Тя отново бе изпълнена безупречно от Ван дер Ваарт, но съдията реши, че изпълнението трябва да бъде повторено заради навлезли играчи в пеналта. При вторият удар на холандеца от бялата точка, кълбото прелетя встрани от вратата на Яскелайнен.

До края на полувремето гостите натиснаха изненадващо своя съперник, но сериозни пропуски направиха Стъридж и Елмандер, като ударът на шведа срещна гредата на Гомеш. Нов гол за първите 45 минути обаче не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при аванс от един гол за „шпорите”.

Втората част стартира с два пропуска на Дефоу и един на Асу-Екото, преди да се стигне до 55-ата минута, когато Марк Дейвис намери Стъридж в наказателното поле на домакините, а нападателят, който преди броени дни дойде от Челси, не се поколеба да изравни за 1:1.

След гола Тотнъм се вдигна на щурм в търсене на нова преднина, ала Крауч и Дефоу отново пропиляха хубави възможности за столичани. В 78-ата минута наставникът на гостите Оуен Койл реши да вкара свежи сили в контраатаките на отбора си и пусна в игра българинът Мартин Петров, който обаче така и не съумя да направи нещо запомнящо се.

Така дойде даденото от рефера продължение, когато Павлюченко намери Кранчар на около 30 метра от вратата на Яскелайнен, а халфът със свиреп шут с левия крак заби кълбото в горния ляв ъгъл на финландеца за крайното 2:1.

След тази победа лондончани се намират на 5-о място във временното класиране с актив от 44 точки, колкото има и тимът на Челси, който обаче е с мач по-малко. Гостите от Болтън пък са 8-и с 33 пункта.