3. Тотнъм се намърда в топ 4 след успех над Уест Хем в лондонското дерби (ВИДЕО)

Тотнъм се намърда в топ 4 след успех над Уест Хем в лондонското дерби (ВИДЕО)

Спърс стигна до победа с 2:0

Тотнъм се наложи над Уест Хем с 2:0 като домакин в мач от 24-ия кръг в английската Висша лига. Емерсон Роял даде аванс на домакините в началото на второто полувреме, а Хюн-Мин Сон удвои аванса за „шпорите“ в 72-ата минута.

След този успех Тотнъм се изкачва до 4-о място във временното класиране във Висшата лига с актив от 42 точки, изпреварвайки Нюкасъл. Уест Хем пък остава в зоната на изпадащите на 18-а позиция с 20 пункта в актива си.

Двубоят започна с натиск на „чуковете“. Още в първата минута Джаръд Боуен бе намерен в наказателното поле на Тотнъм, а той шутира от близко разстояние, но не ударът му не бе в очертанията на вратата.

Футболистите на Тотнъм имаха претенции за дузпа в 12-ата минута. Ситуацията бе преразгледана с VAR, а Майкъл Оливър, който лично отиде до монитора не отсъди 11-метров наказателен удар.

Във втората минута на добавеното време след центриране от корнер Ричарлисон отправи изстрел, но топката бе отразена от Лукаш Фабиански. Последва нов ъглов удар, след който Клеман Ленгле се извиси на всички и стреля с глава, но топката прелетя на сантиметри над напречната греда.

Второто полувреме започна с натиск от страна на домакините. В 56-ата минута Бен Дейвис намери Емерсон Роял, който с изстрел от границата на наказателното поле даде аванс на „шпорите“.

Хари Кейн комбинира с Хюн-Мин Сон, който бе в наказателното поле на Уест Хем и прати топката в мрежата на „чуковете“ за втори път в двубоя, след удар в средата на вратата в 72-ата минута.

Саид Бенрама шутира директно от пряк свободен удар в 75-ата минута, но топката прелетя над напречната греда.