3. Тотнъм си тръгна разбит от Швейцария, но взе стратегически аванс над Йънг Бойс (видео)

Лонодончани получиха три попадения в рамките на 28 минути след началото на мача, но за своя утеха успяха да върнат два от головете, които ще им осигурят стратегическо преимущество преди реванша на „Уайт Харт Лейн”

Английският Тотнъм бе тотално надигран от швейцарския Йънг Бойс в първи мач от плейофите за влизане в Шампионската лига. Срещата завърши с резултат 3:2 за домакините в Берн, които пропуснаха колосален брой голови положения пред вратата на Еурелио Гомес. Лонодончани получиха три попадения в рамките на 28 минути след началото на мача, но за своя утеха успяха да върнат два от головете, които ще им осигурят стратегическо преимущество преди реванша на „Уайт Харт Лейн”.

Груби грешки в защитата на „шпорите” доведоха до първите три гола в мача. Сенад Люлич даде аванс на домакините в четвъртата минута. Преди това босненският халф направи Гомес безпомощен със силен удар, който отскочи от гредата. При следващото положение мощен удар на Дубия рикошира в играч на домакините и попадна в краката на Люлич, който не сгреши за 1:0.
С още две атаки, като по учебник, Йънг Бойс успя да вземе невероятна преднина от три гола. Анри Биенвеню получи отличен пас от Дубия, който пресече отбраната на Тотнъм. Нападателят не срещна никакви трудности в завършващата фаза и покачи за 2:0. В 28-ата минута нов пас от средата на терена разполови гостуващата защита, а изскочилия от задни позиции Шабиер Хохщрасер прати топката покрай Гомес за трети път.

Тотнъм се добра до лъч надежда в 42-ата минута, когато центриране от корнер на Гарет Бейл бе засечено от Басонг за1:3. След почивката Тотнъм се съвзе от шока и постепенно започна да поглежда по-смело към вратата на Марко Волфи. Роман Павлюченко имаше шанса да намали след пас на Бейл, но му липсваше точност.

След краткото съживяване на „шпорите” домакините отново взеха нещата в свои ръце и се впуснаха в остри контраатаки, които едва не доведоха до четвърти гол. Резервата Кристиян Шнюли едва не порази безпомощния Гомес за пореден път, който си отдъхна като видя топката да прелита на сантиметри над вратата си. Нови две безценни възможности се откриха пред Йънг Бойс в последните минути на мача. Паласоис едва не погреба тима си със слаб пас назад, който бе прихванат от Биенвеню. Последният не успя да стреля точно във вратата на гостите, но топката бе върната към Шнюли, който обаче също не успя да превърне ситуацията в гол.
Висейки изцяло на късмета си Тотнъм все пак успя да върне втори гол. Той стана дело на Роман Павлюченко. Нападателят получи топката по дясното крило и бързо се озова на стрелкова позиция. Без да се суети той прати топката до близката греда за 2:3.
Атлетик Билбао надви Леганес в отложен мач от Ла Лига (ВИДЕО)