3. Toтнъм запази шансовете за топ 4 след комфортен успех над Уулвс (СНИМКИ+ВИДЕО)

Toтнъм запази шансовете за топ 4 след комфортен успех над Уулвс (СНИМКИ+ВИДЕО)

"Шпорите" са шести с 59 точки

Тотнъм спечели с 2:0 домакинството си на Уулвърхемптън от 36-ия кръг на Висшата лига. „Шпорите“ запазиха строго теоретични шансове да стигнат до топ 4 и да спечелят място в Шампионска лига, но по-реалистичната им цел са петата и шестата позиции, които ще им осигурят участие в Лига Европа през следващия сезон.

Головете във вратата на „вълците“ вкараха Хари Кейн в самия край на първата част и Пиер-Емил Хойберг след почивката. Със спечелените три точки Тотнъм е шести с 59 пункта при оставащи два кръга. Четвърти е Челси с 64 и мач по-малко.

Първата възможност в мача се откри пред домакините в 6-ата минута. Хари Кейн си освободи пространство за изстрел и отправи такъв от дистанция, но топката се отби от десния страничен стълб.

Тотнъм контролираше играта, но трудно стигаше до голови положения. В самия край на първата част „шпорите“ поведоха. Хари Кейн бе изведен зад защитата на Уулвс. Английският национал заобиколи Руи Патрисио и на празна врата нямаше как да пропусне – 1:0.

След почивката статуквото на терена не се промени. Домакините продължаваха да са по-активни и не даваха шанс за отговор на „вълците“.

В 52-рата минута Серхио Регилон стреля опасно, но Патрисио спаси. Две минути по-късно португалският страж отново трябваше да се намесва решително след удар на Хари Кейн. Секунди по-късно Деле Али нацели гредата.

Логичното се случи и в 62-рата минута Тотнъм вкара втори гол, с който до голяма степен предреши изхода на мача. В голмайстор се превърна Пиер-Емил Хойберг.

До края на срещата „шпорите“ понамалиха темпото, а Уулвърхенптън нямаше класата, за да отговори.

В следващия кръг от Висшата лига Тотнъм посреща Астън Вила, докато Уулвърхемптън гостува на Евертън.