3. Треньорът на Беларус: Трябваше да бием българите с 4:0

Треньорът на Беларус: Трябваше да бием българите с 4:0

"Сигурен съм, че ако този мач се играеше в България, щеше да има пълен стадион", отсече Бернд Щанге

Победата над България с 1:0 в приятелския мач снощи националният селекционер на Беларус Бернд Щанге нарече заслужена, разказа за дебютантите в отбора и коментира шансовете във всеки мач, които трябва да се използват.

"Ние сме щастливи от победата в тази контролна среща. Ние бяхме по-добри от съперника в игрови план, заяви германският специалист на пресконференцията след срещата, цитиран от БТА.

Както е известно, Беларус спечели само с 1:0 срещу България като това е първа победа за бившата съветска република в четирите изиграни срещи до момента.

"Началото на мача за нас беше трудно, а в първите 10 минути нашите изпълнения не бяха както трябва. След това обаче заиграхме по-бързо и доминирахме на полето. Заиграхме така, както трябва да се играе у дома.

"В началото на второто полувреме след направените смени отново се получи игра от наша страна, в която липсваше ритъм. След това отново си върнахме инициативата, но много лекомислено изиграхме последните минути и не реализирахме много голови положения. Според мене, всичко трябваше да завърши 3:0 или 4:0 в наша полза, обясни Бернд Щанге.

"Но въпреки това мога да нарека този резултат добър, ако го проектираме на предстоящите ни срещи и специално тези с Босна и Херцеговина. Сега мисля, че вече знаем какво трябва да правим при подготовката ни за мачовете и какво- не.

Домакинската среща с Босна и Херцеговина ние сме длъжни да спечелим, ако искаме да запазим шансове да се класираме на Евро 2012. мачът с България ще го анализираме и ще си направим изводите, за да можем да извадим срещу босненците най-доброто като състав.

Щанге коментира и новобранците в беларуския състав, но заяви, че на всеки от тях ще му трябва година или две, за да бъдат на нивото, което той иска. Специалистът обясни, че има предвид Кулчи, Омелянчук и Тимофей Калачьов. И тримата се старали, а ако така продължават, неминуемо ще се получи подобрението.

"Сега пред нашите футболисти има великолепен шанс да се класират на топ-първенство като Евро 2012 и да се представят. Постоянно им говоря, че този шанс трябва да се използва. "Ако трябва да бъда честен, две неща ме огорчиха днес.

Това са малкото публика и лошото състояние на терена. Да си кажем честно, лошо продаваме продукта футбол. Сигурен съм, че ако този мач се играеше в България, щеше да има пълен стадион, защото хората там обичат футбола. А у нас какво се получава? Празни трибуни."