3. Три магии на Меси помрачиха завръщането на Пеп Гуардиола на „Ноу Камп” (ВИДЕО+СНИМКИ)

Аржентинският маестро вкара два късни гола и асистира за третия на Неймар в първия мач между Барселона и Байерн

Две гениални изяви на Лионел Меси късно през второто полувреме дадоха тон за чиста победа на Барселона с 3:0 над Байерн (Мюнхен) в първия полуфинален сблъсък между двата отбора в Шампионската лига. Настроението на Пеп Гуардиола, който се завърна на „Ноу Камп”, беше окончателно сринато в добавеното време, когато Неймар заби трети гол във вратата на Нойер при контраатака.

Барселона имаше пълно надмощие през първото полувреме, но Суарес изтърва сам срещу вратаря Нойер. Байерн начело с фантастичния Нойер удържаха през второто полувреме до 77-ата минута, когато Меси взе нещата в свои ръце и за три минути вкара два гола. А в последната възможна минута асистира за попадението на Неймар.

С три гола пасив задачата на Гуардиола и Байерн следващия вторник изглежда непостижима.

Завръщането на Хосеп Гуардиола на „Ноу Камп” не счупи рекорда по посещаемост този сезон. Стекоха се 95 639 зрители. Най-посетен остана мачът с Реал на 22 март, когато имаше 98 760.

Гуардиола се завърна на „Ноу Камп”, където спечели Шампионската лига веднъж като играч и два пъти като треньор. Той беше наставник на Барса, когато те постигнаха единствения си предишен успех в два мача срещу Байерн - през 2008/09 на четвъртфиналите. Пеп обаче закъсня за химна на Шампионската лига, като излезе от тунела непосредствено преди мача.

Барселона търсеше реванш за онова 0:7 в общия резултат срещу Байерн преди две години. Баварският колос спечели три от последните си четири срещи с Барселона на „Ноу Камп”, включително 3:0 на полуфинала през 2012/13.

Барса нямаше загуба у дома в турнира оттогава – от 32 мача – 25 победи.

Барса започна вихрено. Още в 4-ата минута Суарес се измъкна в пеналта, беше задържан от Боатенг, след което падна и поиска дузпа. Реферът обаче не посочи бялата точка.

Барса пропусна първото чисто положение в 12-ата минута, когато Суарес не се хвана на капана за засада, изскочи абсолютно сам срещу вратаря, но Нойер показа защо е №1 в света, като изби с крак.

Три минути по-късно Суарес открадна и пусна успоредна на голлинията топка за Неймар, който засече, но Рафиня успя да пресече решително и да предотврати сигурен гол.

Мигът на Байерн дойде в 17-ата минута, когато Мюлер, който записа мач №300 за баварците във всички турнири, събра двама защитници и центрира ниско отдясно, като Левандовски беше непокрит и само трябваше да засече в мрежата. Полякът, който играеше с предпазна маска, обаче прати встрани от вратата, като не му достигнаха сантиметри за по-точно отиграване.

Отново Нойер спаси с крак в края на полувремето, когато Иниеста даде прекрасен пас за включилия се отдясно Дани Алвеш.

И пак вратарят впечатли в 62-ата минута, когато игра като либеро, напускайки наказателното поле и избивайки извеждащ пас на Меси към Неймар зад защитата.

След почивката Байерн стабилизира играта си и стана непредвидим, като дебнеше за грешка на вратаря Тер Щеген. Иначе Барселона продължи да диктува събитията на терена. Положенията обаче липсваха.

Барселона поиска втора дузпа в 77-ата минута преди секунди по-късно Меси, който записа 100-ия си мач в евртурнирите, да напомни за себе си и да взриви „Ноу Камп” с точен удар в долния ъгъл на Нойер от границата на наказателното поле с левия крак. Грешка при изнасянето допусна Хуан Бернат и асистенция направи Дани Алвеш.

Само три минути по-късно Меси сложи точка на спора с втори гениален гол. Аржентинецът получи в наказателното поле от Ракитич, „счупи кръста” на Боатенг и копна над Нойер за 2:0, отбелязвайки 77-ия си гол в Шампионската лига. За справка, Роналдо остана със 76.

Между двата гола Пеп Гуардиола извади Томас Мюлер и пусна Марио Гьотце.

Наставникът на баварците седна на скамейката отчаян, след като видя как неговата защита отново допусна футболист на домакините да бъде изведен сам срещу вратаря. Меси пусна за Неймар, който спринтира абсолютно сам срещу Нойер и пусна ниско в мрежата му, отбелязвайки 7-ия си гол в ШЛ този сезон.

Реваншът е на 12 май /вторник/ на "Алианц Арена" в Мюнхен.

НА ЖИВО: Лудогорец - Славия Прага (СЪСТАВИ)