3. Трилър с късна драма: Барса обърна Осасуна с човек по-малко (ВИДЕО)

Трилър с късна драма: Барса обърна Осасуна с човек по-малко (ВИДЕО)

Каталунците с героичен успех, Левандовски и Пике изгонени

Барселона стигна до изключително драматичен обрат до 2:1 при визитата си на Осасуна от 14-ия кръг на испанската Ла Лига.

Домакините откриха резултата чрез Давид Гарсия още в 7-а минута, а в 30-ата Роберт Левандовски си изкара глуповат червен картон, за да остави каталунците с човек по-малко.

На почивката пък такъв получи и резервата Жерар Пике, който за последен път бе в групата на родния си тим, но въпреки това след нея Барса успя да спечели. Педри изравни в 48-ата минута, а в 85-ата резервата Рафиня донесе трите точки на своите.

С тях те вече имат 37, с 5 повече от втория Реал (Мадрид), който е с мач по-малко, докато Осасуна остана с 23 и заема 6-ата позиция във временното класиране.

Домакините започнаха вихрено мача и още в 6-а минута чрез добра преса откраднаха топката в близост до вратата на Барса, но ударите бяха блокирани в корнер. След него се стигна до грешка в защитата на каталунците, от която се възползва Давид Гарсия, за да открие резултата - 1:0.

В 16-а минута набезите на домакините продължиха, като Чими Авия навлезе в наказателното поле, но от малък ъгъл не улучи целта. В 23-а минута Балде отговори с далечен удар, но доста неточен.

Две минути по-късно Левандовски тества рефлексите Фернандес за пръв път в мача, но стражът спаси.

След половин час игра обаче чутовна глупост на Левандовски задълбочи мъките на момчетата на Шави Ернандес. Стрелецът удари с лакът съперник при въздушно единоборство, а главният съдия не се поколеба да покаже директен червен картон.

Три минути преди края на мача Феран Торес вкара, но попадението беше отменено заради засада.

Изненадващо, в първите минути на втората част Барселона излезе с много агресия и успя да изравни. Авторът на попадението беше Педри, като домакините сякаш не очакваха подобен отговор от съперника.

След известно затишие в 69-ата минута Чими Авила опита да изненада Тер Стеген със страхотен шут от около 25 метра на левия тъч, но вратарят на гостите направи блестящо спасяване.

В 74-тата минута Усман Дембеле направи хубав пробив на скорост, но завършващият му удар не се получи и премина над вратата.

Както двубоят изглежда, че ще завърши наравно, гостите намериха сили дори за пълен обрат, след като Рафиня се отскубна зад отбраната на Осасуна и вкара, за да оформи крайния резултат – 2:1.

Със същия такъв при визита се поздрави и Жирона, който на свой ред обърна Елче, докато Атлетик (Билбао) надви у дома Валядолид с класическото 3:0.

ОСАСУНА - БАРСЕЛОНА 1:2
1:0 Давид Гарсия (6)
1:1 Педри (48)
1:2 Рафиня (85)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Осасуна: Фернандес, Видал, У. Гарсия, Д. Гарсия, Крус, Торо, Монкайола, Гомес, Аймар, Авийя, Р. Гарсия;

Барселона: Тер Стеген, Алба, Балде, Кристенсен, Алонсо, Бускетс, Педри, Де Йонг, Торес, Дембеле, Левандовски;

Атлетик Билбао - Валядолид 3:0

Елче - Жирона 1:2

Атлетик Билбао надви Леганес в отложен мач от Ла Лига (ВИДЕО)