3. Труден успех за Юнайтед на „Инюню” – 1:0, Бербатов с 30 минути игра

Труден успех за Юнайтед на „Инюню” – 1:0, Бербатов с 30 минути игра

Отборът на Манчестър Юнайтед успя да се наложи много трудно над турския шампион Бешикташ с 1:0. Това бе първа среща от група "В" на Шампионската лига, която се игра на стадион „Инюню”. Единственото попадение бе дело на Пол Скоулс, а капитанът на българския национален отбор Димитър Бербатов се появи в игра в 63-ата минута и се запомни с хубаво, извеждащо подаване към Оуен.

Отборът на Манчестър Юнайтед успя да се наложи много трудно над турския шампион Бешикташ с 1:0. Това бе първа среща от група "В" на Шампионската лига, която се игра на стадион „Инюню”. Единственото попадение бе дело на Пол Скоулс, а капитанът на българския национален отбор Димитър Бербатов се появи в игра в 63-ата минута и се запомни с хубаво, извеждащо подаване към Оуен. При неговата смяна пък напусналият игра Уейн Рууни бурно реагира на решението на Сър Алекс и хвърли със злоба футболните си обувки. Това обаче със сигурност не е останало незабелязано от суровия шотландец.

Срещата започна спокойно, а футболистите на Манчестър Юнайтед овладяха инициативата от самото начало. Първата част премина под доминацията на „червените дяволи”, но чисти голови ситуации почти нямаше. В 13-ата минута Карик получи топката пред наказателното поле на турците, стреля, но кълбото беше спасено с лекота от Арикан. „Червените” дяволи натискаха до края на първата част, но по-запомнящи се моменти, освен няколко остри центрирания, до почивката нямаше.

Второто полувреме започна с интересно положение за гостите. След едно разбъркване в наказателното поле Карик получи топката около точката на дузпата, овладя с гърди, но ударът му бе слаб и Арикан спаси. В 56-ата минута Табата стреля от около 15 метра, но Фостър се намеси авторитетно и предотврати попадение в своята мрежа.

В 63-ата минута сър Алекс Фъргюсън извърши двойна смяна, изваждайки Карик и Рууни. На тяхно място влязоха капитанът на българския национален отбор Димитър Бербатов и юношата на Ливърпул Майкъл Оуен. В 70-ата минута Валенсия се откъсна по дясното крило, навлезе в наказателното поле и от малък ъгъл стреля силно, по земя, към далечния ъгъл, но топката премина на около педя от дясната греда на „супер орлите”.

Така дойде 77-ата минута, когато Нани овладя на границата на наказателното поле, навлезе в него, отправи силен удар, Арикан спаси, но топката отиде на главата на ветерана Скоулс, който откри резултата – 1:0. В 81-ата минута Холошко се откъсна в наказателното на гостите, стреля, но в последния момент Евра направи страхотен шпагат и изкара кълбото в корнер. В 89-ата Бербатов изведе Оуен на добра позиция, но шутът на англичанина премина вдясно от вратата на домакините.

До края на мача не се случи нищо по-интересно и така Манчестър Юнайтед победи с минималното 1:0 тима на Бешикташ.

Бешикташ – Манчестър Юнайтед 0:1

0:1 Скоулс 77’

Стартови състави:

Бешикташ:Арикан, Каш, Шивок, Ферари,  Юзюлмез, Даг, Ернст, Холошко (Нихат – 84’), Табата (Тело – 69’), Нобре, Йозкан (Шимшек – 59’)

Манчестър Юнайтед: Фостър, Невил, Евра, Видич, Еванс, Андерсон, Карик (Бербатов – 63’), Нани, Скоулс, Валенсия (Парк – 83’), Рууни (Оуен – 64’)

Жълти картони: Шивок, Нобре (Бешикташ); Видич (Юнайтед)

4 Спасявания 1

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута!

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1