3. Цървена звезда почти закопа „гробарите” за купата

Цървена звезда почти закопа „гробарите” за купата

"Звездашите" биха с 2:0 Иван Иванов и компания и чакат спокойно реванша

Цървена звезда спечели с 2:0 първия полуфинален мач срещу Партизан за Купата на Сърбия и с единия крак е на финала. Партизан е носител на трофея от миналата година, когато победи Войводина с 2:1 и вдигна отличието.

Тази вечер на „Маракана” първият шанс в мача се откри пред Партизан, в чийто редици като титуляр започна българския национал Иван Иванов. Лазович и Томич комбинираха добре, желаният от Левски Ламин Диара завърши атаката с удар, но неточно.

Партизан повече се бранеше, но правеше опасни контри. Домакините обаче поведоха с първата си сериозна опасност. След две поредни грешки в защитата на „гробарите”, втората от които на Иван Иванов, Евандро подаде на Милунович, който елегантно преодоля Стойкович за 1:0.

След гола „звездашите” се дръпнаха назад и можеше да платят скъпо. Вукич стреля опасно от 20 метра, а после Томич опита с красиво изпълнение, ала Байкович беше на висота.

Диара пропиля най-добрия шанс за изравняване, като стреля с глава от 7 метра над вратата при едно добро центриране на Миликович.

Втората част започна с късмет за домакините. Вукич намери Диара, сенегалецът стреля от воле с едно докосване, но топката нацели гредата и се върна в игрището. Нов голям пропуск за Партизан в 54-ата минута – отново Вукич пусна за Диара, но този път той реши да подава, чудесно намери капитана Илич, но той би високо в небесата от няколко метра.

Пропсуките на „гробарите” бяха наказани четвърт час преди края. Борха центрира, Филип Кашалица сякаш бе изгубил битката с прекия си пазач, но протегна крак в последния момент и матира безпомощния Райкович – 2:0.

В 83-ата минута Звезда остана с човек по-малко. Домакините сгрешиха в защита, Маркович се устреми напред, но бе спрян безкомпромисно от Миливойевич, който видя втори жълт картон и напусна.

Цървена звезда удържа комфортния аванс и чака реванша с чисти два гола преднина.

По-рано днес Борац Чачак и Войводина направиха 0:0 в първия полуфинален мач помежду си.

Фон Витри: Лудогорец може да стигне до елиминациите

Норвежкият защитник на Лудогорец говори след равенството с Виктория Пилзен

ПАОК и Десподов паднаха на „Тумба“(ВИДЕО)

Лондонският Челси разби вкъщи белгийския Гент

Какъв мач! Юнайтед пропиля аванс от два гола срещу Порто, но Магуайър спаси тима си от загуба в края (ВИДЕО)