3. ЦСКА (Москва) е първият осминафиналист в Лига Европа (видео)

ЦСКА (Москва) е първият осминафиналист в Лига Европа (видео)

"Армейците" завършиха 1:1 с ПАОК у дома и с общ резултат 2:1 продължават напред

Отборът на ЦСКА (Москва) стана първият осминафиналист в тазгодишното издание на турнира Лига Европа. Днес „армейците” завършиха наравно 1:1 с гръцкия ПАОК и с общ резултат 2:1 продължават напред в надпреварата. Двубоят се игра на стадион „Арена Химки” при свирепите минус 14 градуса, а първият мач в Гърция бе завършил с минимална победа за руснаците.

Двубоят очаквано започна малко сковано, а първият удар в него бе дело на Вагнер Лав, но не намери очертанията на вратата. Домакините изглеждаха леко самоуверени, че са си свършили работата, което можеше да им изиграе лоша шега.

След първите 10 минути гостите от Гърция започна сериозно да притесняват Акинфеев, който на два пъти трябваше да отразява опасни удари на Виейриня и Салпингидис. Последваха неточни удари на Лав и Тошич, а в 36-ата минута, при поредната контраакция, ПАОК бе много близо до гола, но изстрелът на Муслимович срещна лявата греда на Акинфеев.

В последните минути на първата част домакините натиснаха и Нецид имаше хубава възможност да изведе своите напред, ала шутът му бе отразен от стража на гостите. В 43-ата минута Нецид опита да намери Лав в наказателното поле, но бразилецът не може да стигне до кълбото, което му дойде малко дълго.

Гол до края на първата част обаче не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Второто полувреме пък стартира с неточни удари на Муслимович от ПАОК и Тошич от ЦСКА, но нещата на терена бързо се накъсаха с редица тактически нарушения в центъра.

Така дойде 67-ата минута, когато гръцкият тим накара „армейците” да изтръпнат, след като Муслимович наказа влезлият преди броени минути Евгени Алдонин – 1:0.

След това попадение гостите се прибраха в половината си и зачакаха възможностите си на контраатака. ЦСКА от своя страна нямаше почти никакви свежи идеи в атака, но в 80-ата минута получи правото да изпълни дузпа. Зад топката застана звездата Вагнер Лав, чийто удар обаче бе спасен, но при добавката защитникът Игнашевич не сбърка, оформяйки крайното 1:1 и пращайки „армейците” на осминафинал в турнира Лига Европа.

Галатасарай подчини Фенербахче в дербито (ВИДЕО)

Джим-Бом спечелиха с 3:1 турската класика

Бразилци вдъхновиха Реал за обрат до 4:1 (ВИДЕО)