3. ЦСКА (Москва) победи Мордовия в луд мач с 10 гола (ВИДЕО)

ЦСКА (Москва) победи Мордовия в луд мач с 10 гола (ВИДЕО)

Столичани изоставаха с 0:3 до почивката, от 12-ата минута бяха с човек по-малко, но се наложиха с 6:4

ЦСКА (Москва) победи Мордовия в изключително зрелищен двубой от деветия кръг на първенството. Срещата, която се проведе на стадион „Старт” в Саранск, завърши при резулат 6:4. Столичани стигнаха до успеха, въпреки че още от 12-ата минута останаха с човек по-малко след директния червен картон на Марио Фернандес, а освен това до почивката губиха с 0:3.

Българският национал Георги Миланов влезе в игра през второто полувреме.

Резултатът бе открит още в първата минута. Тогава вратарят Игор Акинфеев действа много неубедително, излизайки извън наказателното поле в опит да изчисти напред. Опитът му не сполучи, Евгени Луценко се възползва и вкара на опразнената врата.

В 12-ата минута Фернандес извърши нарушение в наказателното поле, получи червен картон, а съдията посочи точката за дузпа. Владимир Риков изпълни, пращайки топката в далечния горен ъгъл на Акинфеев. Малко след това падна и третият гол – Олег Власов намери много добре Руслан Мухамецин, който не сгреши.

Отборът на ЦСКА (Москва) показа напълно различно лице през втората част. Обратът в този двубой започна в 50-ата минута.  Кирил Паченко намали за 3:1.

В 55-ата минута Мордовия също остана с 10 души. Яник Джало получи втори жълт картон.

В 68-та минута тимът от Саранск поведе отново, като автор на попадението за 4:3 беше Евгени Луценко, а тази преднина се задържа до 80-та минута, когато домакините просто рухнаха. Дотогава Миланов имаше няколко опасни включвания, които обаче не донесоха гол в мрежата на Мордовия.

Тогава обаче отново се появи Думбия. В 80-та минута той изравни за 4:4, а пет минути след това Ахмед Муса за първи път даде преднина на ЦСКА. В 88-та Думбия с третия си гол оформи крайното 6:4 и хвърли в екстаз феновете на московчани.

Така ЦСКА удържа върха с 25 точки с осем повече от преследвача Локомотив Москва. Мордовия остава точно над чертата на плейофите с актив от 7 точки.