3. ЦСКА Москва смълча "Етихад" и остави Сити без победа, Миланов замени героя Думбия (+ВИДЕО)

"Гражданите" завършиха мача с 9 човека, като все още имат шансове за класиране, макар и илюзорни

Английският първенец Манчестър Сити остана без победа и след четвъртия си мач в Шампионската лига, като падна у дома от ЦСКА Москва с 1:2, но все още има шансове. През второто полувреме двама играчи на тима на Пелегрини бяха изгонени. Иначе Сейду Думбия се превърна в герой за руския шампион с двата си гола на „Етихад” през първата част, а българският национал Георги Миланов влезе в 66-ата минута, заменяйки голмайстора.

Пелегрини излезе със състава, който победи Манчестър Юнайтед през уикенда. За разлика от първия мач, когато влезе като резерва и даде началото на частичния обрат, Сейду Думбия беше титуляр.

Преди мача феновете на Сити освиркаха химна на Шампионската лига, след като не бяха допуснати да гледат първия двубой в Москва.

ЦСКА започна вихрено и още във 2-ата минута откри. Яя Туре изпусна Сейду Думбия, който се възползва от центриране от свободен удар и с все сила прати с глава в мрежата.

Само шест минути бяха нужни на Манчестър Сити, за да изравнят резултата. С великолепно изпълнение на свободен удар Яя Туре обра паяжините в горния десен ъгъл на вратаря, поправяйки грешката си от преди малко.

Думбия изпусна златен шанс преди в 34-ата минута да бъде изведен сам срещу Джо Харт и да смълчи за втори път „Етихад” с точен нисък удар в десния ъгъл на вратаря.

За пети път Думбия огорчи Харт, а Гаел Клиши беше виновникът.

През второто полувреме не се виждаше как Сити ще успее да обърне. Чак след час игра Серхио Агуеро пропусна да засече ниско центриране на Джеймс Минлър.

После Игор Акинфеев извади с мъка шут на Милнър от ъгъла на наказателното поле. Публиката се оживи.

Но до 70-ата минута, когато Фернандиньо получи втори жълт картон и остави своите съотборници да обръщат с 10 души.

ЦСКА също трябваше да остане с човек по-малко за втори жълт картон на Понтус Вернблум. Гръцкият арбитър обаче го вдигна на грешен човек.

Вечерта се превърна в кошмарна за Сити. Вбесеният Яя Туре явно не сдържа нервите си и блъсна Роман Ерменко на тревата. Реферът не се поколеба да извади картона с червен цвят.

Иначе Георги Миланов пропусна отлична възможност в 71-ата минута. Националът ни изпълни великолепно свободен удар и прати във външната страна на мрежата.

В края Серхио Агуеро получи жълт картон за симулация.

Загубата оставя Сити на последното място с 2 точки, с 2 по-малко от третия ЦСКА Москва и втория Рома. До края на груповата фаза тимът на Пелегрини, който вече е под напрежение, приема класиралия се Байерн и гостува на Рома. Ако ги победи, може да се класира напред и да избегне трето отпадане в групите в последните четири години.

Шампионска Лига 14/15, Група E

Поз Отбор М П Р З Г. Точки
1 Байерн 4 4 0 0 10 12
2 Рома 4 1 1 2 -4 4
3 ЦСКА Москва 4 1 1 2 -4 4
4 Ман Сити 4 0 2 2 -2 2

Арсенал изравни Сити на върха с голове в 94-та и 99-та минута (ВИДЕО)

"Топчиите" стигнаха до успеха срещу Лестър в самия край

ОБЗОР: Исторически Палмър наниза четири гола на Брайтън (РЕЗУЛТАТИ)(ВИДЕО)

Мадридчани надвиха 2:0 Алавес

Ман Сити се подхлъзна и срещу Нюкасъл - 1:1 (ВИДЕО)

"Гражданите" остават първи в класирането с 14 точки, но може да го загубят до края на деня