3. ЦСКА не се даде на измръзналия Реал в московския студ (видео+снимки)

ЦСКА не се даде на измръзналия Реал в московския студ (видео+снимки)

"Армейците" измъкнаха 1:1 в края

Отборът на Реал (Мадрид) направи важна крачка към класирането си за четвъртфиналите в Шампионската лига, след като днес завърши наравно 1:1 с тима на ЦСКА (Москва) в първия осминафинал между двата отбора в надпреварата.

Срещата се игра на стадион "Лужники" пред близо 70 хиляди зрители, а "кралете" не успяха да покажат най-доброто от себе си, тъй като бяха сковани от минусовите температури в руската столица.

Двубоят започна по-добре за домакините, които още в 7-та минута можеха да излязат напред в резултата, след като Дзагоев засече от воле центриране на Шченников, но не можа да намери вратата на Касияс.

Това обаче бе и най-опасната ситуация за "армейците" пред вратата на "белия балет" за цялата първа част.

От своя страна испанците също не играеха на обичайните за тях високи обороти, а за капак в 14-ата минута Бензема получи травма в десния крак и трябваше да бъде заменен от Игуаин.

Само 3 минути след влизането си на терена пък, аржентинецът можеше да изведе гостите напред, но ударът му с левия крак бе спасен от Чепчугов, който показа страхотен рефлекс и при добавката на Кедира.

Така се стигна до 28-ата минута, когато "кралете" все пак успяха да открият резултата, след като Коентрао центрира в пеналта отляво, защитата увисна и Тошич трябваше да чисти с глава, но не го направи успешно и кълбото стигна до Роналдо, който с левия крак от около 10 метра не сбърка за 1:0.

След гола нещата на терена се успокоиха още повече и до края на полувремето нямаше нови реални положения за ново попадение.

Второто полувреме стартира с хубава възможност за Кайехон, който бе изведен на добра позиция от Роналдо, но ударът му премина встрани от вратата.

Положенията и през тази втора част обаче бяха рядкост, но в хода на мача Слуцкий пусна на терена Хонда и Несид и играта на "армейците" потръгна. В 62-ата минута Муса намери Думбия в пеналта, но ударът на африканеца не затрудни Касияс.

В следващата атака Роналдо опита късмета си от дистанция, но и той стреля неточно. В 77-ата минута пък, отново португалецът получи в пеналта, но ъгълът му бе много малък и Чепчугов го затвори майсторски.

В последните 10 минути домакините натиснаха и в даденото от рефера продължение успяха да стигнат до равенството. в 93-ата минута топката бе центрирана от фаул в пеналта на Реал, където Василий Березутский отклони с глава към далечната греда, където брат му Алексей подаде към малкото наказателно поле за Вернблоом, който с шпагат оформи крайното 1:1.

Реваншът на "Сантяго Бернабеу" е на 14-и март.