3. ЦСКА отново диша във врата на Зенит

ЦСКА отново диша във врата на Зенит

Сейду Думбиа се отчете с хеттрик, Рубин и Ростов не се победиха

Отборът на ЦСКА (Москва) постигна важна победа в домакинството си на Спартак Налчик от 29-ия кръг на руското първенство. „Червените” спечелиха с 4:0 и по този начин скъсиха дистанцията до лидера Зенит на две точки.

Московският тим имаше възможност да открие още в 10-ата минута, но Сергей Игнашевич сгреши от бялата точка, след като се нагърби с отговорността да изпълни отсъдената в полза на отбора си дузпа. ЦСКА обаче все пак откри резултата на „Арена Химки” в 34-ата минута, а точен бе нападателят Вагнер Лав.

В 74-ата минута авторът на първия гол за „червените” бе изгонен, но въпреки това ЦСКА достигна до второ попадение, което дойде в 83-ата минута, когато Сейду Думбиа покачи на 2:0. Футболистът от Кот Д’Ивоар успя да достигне до хеттрик, след като наниза още два гола, паднали съответно в 91-ата и 93-ата минути.

Така ЦСКА събра актив от 58 точки и е на 2-ата позиция. Спартак Налчик остава на 15-ото място с 21 пункта.

В друг мач от кръга отборите на Рубин Казан и Ростов завършиха наравно – 1:1. Резултатът бе открит от Бочети в 56-ата минута и по този начин домакините от Казан излязоха с гол напред. Григориев (62') обаче успя да върне едно попадение за Ростов и по този начин оформи крайното 1:1.

След равенството Рубин е 5-ти с 49 пункта, докато Ростов заема 10-ото място с 29 точки.

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи