3. ЦСКА почна сезона с 2:0 над Амкар, Сираков и Пеев с цял мач

ЦСКА почна сезона с 2:0 над Амкар, Сираков и Пеев с цял мач

Отборът на ЦСКА (Москва) стартира новия сезон в победа, след като се наложи с 2:0 над тима на Амкар (Перм). Срещата се игра на стадион „Лужники”, а българските футболисти в състава на гостите – Георги Пеев и Захари Сираков, изиграха пълни 90 минути за своя клуб, като Сираков си изкара и жълт картон.

Двубоят започна със силен натиск на „армейците”, но пропуски направиха Нецид и Лав. В самия край на полувремето домакините все пак успяха да открият резултата след страхотен удар на централния защитник Игнашевич.

Втората част пък стартира с втори гол за ЦСКА, който отново бе дело на Игнашевич. Тогава той засече с глава центриране от ъглов удар, оформяйки и крайното 2:0. До края на двубоя домакините имаха още няколко възможности за гол, но добрите изяви на Нарубин и защитата пред него предотвратиха повече попадения в мрежата на Амкар.

Кейн: Чака ни труден, но и вълнуващ мач с Леверкузен