3. ЦСКА разгроми Спартак в огнено дерби на Москва (ВИДЕО)

ЦСКА разгроми Спартак в огнено дерби на Москва (ВИДЕО)

Георги Миланов влезе през второто полувреме и получи жълт картон в най-посетения мач от руската Премиер лига

ЦСКА (Москва) разгроми Спартак (Москва) с 4:0 в 28-ия кръг на руското първенство. Срещата се проведе на стадиона на Спартак „Откритие Арена”. Българският национал Георги Миланов влезе в 62-ата минута и получи жълт картон в добавеното време на мача за груб фаул.

Тимът на Леонид Слуцки водеше с 3:0 до 30-ата минута след автогол на Сердар Таски и попадения на Роман Еременко и Зоран Тошич. Ахмед Муса оформи крайното 4:0 през второто полувреме.

На трибуната, където бяха настанени феновете на ЦСКА, възникна масово меле със запалянковци на Спартак, опитващи се да пробият оградата. Към сектора, пред който беше вратарят на „армейците” Игор Акинфеев, беше изпратена допълнително полиция. След използване на пиротехника в сектора с фенове на ЦСКА възникна малък пожар. Оказа се, че ултрасите са запалили шалове и знамена на домакините.

Иначе мачът от 28-ия кръг на руската Премиер лига се превърна в най-посетеният този сезон. Присъстваха 40 455 души.

С победата ЦСКА излезе на второто място в класирането с актив от 56 точки, като води с 1 на ФК Краснодар, който е с мач по-малко. Спартак заема 6-ата позиция с 43 точки, като има малки шансове за зона Лига Европа.

Според руските медии, старши треньорът на Спартак Мурат Якин може да бъде уволнен в близко бъдеще.

Вижте какво каза Марко Розе

Треньорът на Реал (Мадрид) след загубата в Шампионската лига: Не сме свикнали с такива резултати

Треньорът на Реал (Мадрид) Карло Анчелоти разкри причините за загубата с 0:1, която "Кралският клуб" допусна при гостуването на Лил в мач от втория кръг на основната фаза в Шампионската лига.

18 мача от втория кръг на Лига Европа ще се изиграят днес

Днес ще се изиграят всички 18 мача от втория кръг на Лига Европа. Те са разделени в два часови пояса – по девет от 19:45 часа и още толкова от 22:00 часа българско време

Тежки санкции за Атлетико Мадрид

Атлетико Мадрид ще изиграе следващите си три домакински мача с частично затворени трибуни

Лил беше по-силен от нас, трябва да го приемем

Вижте какво каза Карло Анчелоти

Венсан Компани: Това не е краят на Байерн

Бяхме добре с топката, създавахме моменти, но Астън Вила има силен отбор, каза треньорът на Байерн

Треньорът на Астън Вила: Искам да се насладя напълно на този момент

Мениджърът на Астън Вила Унай Емери бе изключително щастлив след победата над Байерн Мюнхен

ОБЗОР: Ливърпул се справи с Болоня за 2 от 2 в ШЛ (РЕЗУЛТАТИ) (ВИДЕО)