3. Цял мач за Чочев при загуба на Палермо срещу деветима от Торино (ВИДЕО)

Цял мач за Чочев при загуба на Палермо срещу деветима от Торино (ВИДЕО)

Лацио направи обрат във Верона, Удинезе стори същото в Болоня

Ивайло Чочев игра цял мач за Палермо, но неговият отбор загуби с 1:2 при гостуването на Торино от 6-ия кръг на Серия А, въпреки че игра с двама души повече в изнервения край на двубоя.

На „Олимпико” в Торино българският национал излезе от първата минута, но първата част премина в предпазлива игра. Палермо ограничи опасните си положения до една греда от пряк свободен удар, а точно преди почивката Торино направи добра атака и Джанкарло Гонзалес имаше малшанса да си вкара автогол за 1:0.

Веднага след почивката Макси Лопес копна меко за Бенаси вдясно и халфът вкара много красиво попадение за 2:0 с воле от въздуха над вратаря, което леко напомни великото изпълнение на Марко ван Бастен на Евро 1988.

Треньорът на Палермо Бепе Якини реагира тук и пусна Джилардино на мястото на бранителя Рисполи.

В 61-ата минута Молинаро получи втори жълт картон и остави домакините с човек по-малко.

Франко Васкес центрира за Гонзалес и защитникът се реваншира за автогола с прецизен удар, който срещна гредата и топката навести мрежата – 2:1 в 71-ата минута.

До края сициалианците имаха числен превес, а нервите взеха връх и Оби бе изгонен за врязване като камикадзе в краката на Васкес в центъра. Така Торино остана с 9 души.

В добавеното време Палермо удари напречната греда и домакините оцеляха.

Лацио направи обрат, за да си тръгне с трите точки след успех с 2:1 като гост на Верона.

„Орлите” нямаха победа навън срещу Верона от октомври 1991 година, но лошата тенденция не им попречи днес.

Гол на Лацио в началото бе отменен със сигнал за нарушение преди удара, а после Хуанито Гомес удари гредата на гостите и при добавката Пер Хеландер не сбърка от няколко метра – 1:0 за Верона.

Филип Джорджевич изпусна няколко отлични шанса да изравни и Стефано Пиоли го извади в 61-ата минута, за да пусне Балде Кейта. Кейта веднага оказа влияние върху мача и бе спънат от Якопо Сала за дузпа. Билия стреля силно под гредата от 11-те метра за 1:1.

Лацио остана с 10 души след втори жълт картон на бранителя Маурисио в 81-ата минута след карате шут срещу Вжолек.

Въпреки това столичани успяха да откраднат победата и с числено намален състав. Билия изпълни свободен удар късо за Пароло, който с нисък изстрел намери пролука в стената на домакините и запрати в близкия ъгъл за 2:1.