3. Турция отнесе Гирбалтар с шест гола, Норвегия се похлъзна срещу Латвия (ВИДЕО)

Турция отнесе Гирбалтар с шест гола, Норвегия се похлъзна срещу Латвия (ВИДЕО)

Турците вече държат съдбата си в собствените ръце

Латвия сложи прът в колелата на Норвегия, след като не се даде и мачът в Осло завърши 0:0. В същото време Турция победи с 6:0 Гибралтар и по този начин южните ни съседи се докоснаха до второто място в група G и евентуален бараж за класиране на Мондиал 2022. След тези резултати Турция и Норвегия имат по 18 точки, а лидер е Нидерландия с 19, но и мач по-малко.

В последния кръг Турция гостува на Черна гора, а Норвегия гостува на Нидерландия.

Мачът в Осло премина под диктовката на домакините, които обаче не успяха да вкарат топката в мрежата на Латвия. Всъщност успяха в 80-ата минута, но голът на Елиунуси не бе зачетен заради засада. Скандинавците създадоха 26 голови положения и отправиха общо 18 удара във вратата срещу само три на прибалтийците, но до гол не се стигна.

В същото време Турция не срещна кой знае каква съпротива от Гибралтар – 6:0. Още в 11-ата минута Актюроглу вкара за 1:0, а в 22-ата Оливеро получи червен картон и бе изгонен.С 10 човека гостите не оказаха съпротива. Дерисоглу вкара два гола в 38-ата и 41-ата минута за 3:0 до почивката.

През второто полувреме Демирал отбеляза в 65-ата минута, а Дурсун и Мюлдюр оформиха крайното 6:0. В даденото от рефера продължение го на Дурсун не бе зачетен заради засада.

Норвегия - Латвия 0:0

НА ЖИВО: Интер - Милан (СЪСТАВИ)

Следете тук Дерби дела Мадонина

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1