3. Турция вгорчи живота на Португалия преди "Групата на смъртта" (видео+снимки)

Турция вгорчи живота на Португалия преди "Групата на смъртта" (видео+снимки)

Кристиано Роналдо изпусна дузпа, Пепе си вкара автогол, а Португалия загуби от Турция с 1:3 в Лисабон

Португалия загуби от Турция с 1:3 в контролна среща на „Да Луж” в Лисабон. Нападателят на Тулуза Умут Булут вкара два гола за Португалия, а Пепе си вкара автогол в края. Нани отбеляза почетния гол за финалиста на Евро 2012, а Кристиано Роналдо изпусна дузпа, спасена от вратаря Волкан Демирел.

Кристиано Роналдо стреля прецизно в ъгъла, но Волкан Демирел успя да избие. Турция създаде първата заплаха на свой ред в 13-ата минута – Арда Туран изведе Бурак зад защитата, но той стреля слабо.

След половин час игра, Коутиньо центрира от корнер, Пепе засече, кълбото стигна до Уго Алмейда, който нацели гредата зад Волкан.

Турция поведе в 35-ата минута. Серкан нахлу отляво и пусна отличен пас за Умут Булут, а нападателят на Тулуза се разписа за 0:1.

До почивката Уго Алмейда и Кристиано Роналдо пропуснаха да изравнят.

В началото на втората част Булут показа, че може да вкарва и отдалеч. Нападателят получи пас от Йълмаз, напредна отдясно към центъра и с премерен удар извън наказателното поле направи 0:2.

Португалия се върна в мача 5 минути по-късно. Коентра се понесе по лявото крило и намери своя съотборник в Реал Мадрид Роналдо в центъра, той продължи за Нани и от другата страна халфът на Манчестър Юнайтед прати красиво по диагонала в мрежата за 1:2.

В 64-ата минута Нани беше фаулиран от Емре в наказателното поле и Португалия получи дузпа. Роналдо стреля в десния ъгъл, ала Волкан Демирел прояви страхотен рефлекс и спаси.

За да бъде още по-тъжна вечерта за португалците Пепе си вкара автогол в края на мача. Селчук Инан центрира от крилото и в опита си да избие РИкардо Коща изрита топката в тялото на Пепе и в мрежата – 1:3.

Португалия се изправя срещу Германия на 9 юни (събота) в първия си мач от Група "B" на Евро 2012.