3. Твенте и Николай Михайлов прегазиха Одензе

Твенте и Николай Михайлов прегазиха Одензе

Висла (Краков) надделя трудно над Фулъм, Генков не игра

Българският национален вратар Николай Михайлов изигра поредните си 90 минути с екипа на Твенте, а отборът му спечели с категоричното 4:1 гостуването си на Одензе от груповата фаза на Лига Европа. Холандският тим се представи доста по-добре от датския си съперник и заслужено се добра до трите точки, като по този начин оглави временното класиране в група „К”.

Резултатът бе открит от гостите от Холандия в 13-ата минута, когато Вут Брама даде аванс на своя тим след чудесно изпълнение с десния крак. Добрите изяви на гостите продължиха и малко след като изтече половин час игра от началото на мача, Твенте достигна до второ попадение. Негов автор бе Емир Байрами, който за втори път в срещата накара Мадс Топел да извади кълбото от мрежата си. До края на полувремето нито един от двата тима не достигна до гол и след 45 минути игра резултатът между Одензе и Твенте бе 0:2.

През втората част датчаните се опитаха да намалят преднината на противника си, но холандският тим играеше изключително уверено и дори достигна до трети гол. Това се случи в 65-ата минута, когато Насер Чадли отправи страхотен изстрел, правейки резултата класически – 0:3.

Домакините все пак достигнаха до почетен гол, който дойде в 71-ата минута. Попадението бе дело на Байе Джиби Фал, но то не успя да вдъхнови съотборниците му и Одензе допусна четвърти гол в мрежата си в заключителната част на мача. Люк де Йонг се разписа в 82-ата минута и по този начин оформи крайното 1:4.

Така Твенте събра актив от 7 точки и оглавява класирането в група „К”, като е с голова разлика 9:3. Одензе заема 3-ата позиция с 3 пункта.

Висла (Краков) пък записа първи успех в груповата фаза на турнира, след като се наложи трудно над английския Фулъм с минималното 1:0. Българският нападател на полския тим - Цветан Генков, не се появи в игра и изгледа срещата от резервната скамейка.

Единственото попадение за Висла бе дело на Дуду Битон, който се разписа точно когато изтичаше час игра от началото на мача. Иначе и двата тима завършиха срещата с по десет души, след като Муса Дембеле видя картона с червен цвят в 29-ата минута, а Осман Чавез също бе изгонен и пое по пътя към съблекалните в 87-ата.

Така Висла взе първи три точки, но продължава да е на последното 4-то място в група "К". Фулъм записа първо поражение в групите на Лига Европа през тази година и е на 2-ото място с 4 пункта.