3. Твенте пада без Михайлов в Лига Европа

Твенте пада без Михайлов в Лига Европа

Леванте и Хановер продължават напред в Лига Европа след зрелищно реми в група "L"

Отборът на Твенте без възстановяващия се от контузия Николай Михайлов загуби от Хелзингборг с 1:3 в мач от група “L” на Лига Европа и приключи участието си в турнира.

На стадиона в Еншеде шведите поведоха с цели три гола.

Никола Джурджич даде преднина на гостите още в 6-ата минута след отличен поглед и голов пас на Май Махлангу.

В 22-ата минута Алехандро Бедоя удвои резултата, а Томас Сорум го направи класически в 67-ата.

Все пак Душан Тадич отбеляза почетно поадение в 74-ата минута и направи поражанието по-малко болезнено.

В крайна сметка и двата отбора отпадат от турнира. Хелзингборг измести своя съперник от третата позиция. И двата отбора имат по 4 точки, но шведите са с по-добри показатели.

В другата среща от групата отборите на Леванте и Хановер завършиха наравно 2:2 на испанска земя.

Гостите откриха резултата в 18-ата минута чрез Ларс Стъндъл.

Авторът на първото попадение взе дейно участие и във втория гол на немците в 26-ата минута, когато изведе Дидие Я Конан на стрелкова позиция и последният не сбърка за 2:0.

През втората част обаче двата тима си размениха ролите на терена и футболистите на Леванте излязоха като преобразени на терена.

Анхел върна едно попадение в 50-ата минута. Последваха силни минути на натиск на домакините, но до края на редовното време нов гол не падаше.

В последните секунди на четириминутното продължение обаче Ибора прати с глава топката в мрежата за 2:2 и взриви трибуните.

Въпреки това равенството не променя статуквото в групата. Хановер остава лидер с 12 пункта, следван от Леванте с 11. И двата отбора продължават напред в турнира.
Във Франция: Оксер спря серията си от 4 загуби

След класика над участник в ШЛ

Артета не знае дали Рая ще играе в събота

Куп контузени в Арсенал преди Лестър

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи

„Той ще е готов за следващата кампания“, заяви Гуардиола

Флик: Хубаво е да си треньор на Барселона

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични