3. Твенте продължава напред след минимален успех над Стяуа (видео)

Твенте продължава напред след минимален успех над Стяуа (видео)

Николай Михайлов игра 90 минути за домакините и спаси чист гол, Вальо Илиев бе резерва цял мач

Отборът на  Твенте победи с минималното 1:0 румънския Стяуа в Холандия в мач от 1/16-финалите на турнира Лига Европа. Така, с Николай Михайлов в състава си, холандците се класират на 1/8-финалите, тъй като в първата среща успяха да вземат успеха отново с минимален резултат.

За домакините цял мач игра Ники Михайлов, но почти нямаше работа по опазването на вратата си. За гостите от Румъния резерва бе бившият бранител на ЦСКА Валентин Илиев, но до края той така и не се появи в игра.

Срещата в Еншеде започна равностойно и в 9-та минута Кристиан Танасе реализира удар за гостите, който обаче мина покрай вратата на Михайлов. Четири минути по-късно Люк де Йонг отправи удар с глава към вратата на Стяуа, но топката бе изчистена от защитник на северните ни съседи.

В 28-та минута стражът на румънците направи фатална грешка и позволи на Твенте да поведе. Вратарят Татарушано се подхлъзна при една върната към него топка и позволи на притичалия Чадли да я отнеме и да вкара за 1:0. Изявата на Татарушано силно напомни на гафа на бившия вратар на Левски Ники Михайлов срещу немския Вердер в мач от групите на Шампионската лига преди години.

След гола гостите се стегнаха и започнаха да владеят повече топката, но "лалетата" се бранеха изключително компактно и не оставяха свободна територия за атаки на съотборниците на Вальо Илиев. Най-активни за Стяуа бяха Флорин Костя, Раул Русеско, както и резервата Николич.

Точно пред Николич се откри най-добрата възможност за гол в 77-та минута. Тя логично бе и най-сериозното предизвикателство за Михайлов, който, останал очи в очи с Николич, успя да отрази удара му и да запази преднината на тима от Еншеде.

В последните секунди на срещата Емир Байрами направи смешни двама защитници на гостите, но след като остана сам срещу Татарушано, не успя да го преодолее. Така след успех с 1:0 домакините постигнаха общ резултат от 2:0 в двата сблъсъка.

На 1/8-финалите Твенте ще играе с победителя от двойката Виктория (Пилзен)/Шалке 04. В първия мач в Чехия домакините стигнаха до 1:1, а реваншът в Гелзенкирхен започва след броени минути.

Барселона остава безгрешен след мъчно 1:0 над Хетафе