3. Твенте взе ценен аванс срещу Шалке 04 (видео)

Твенте взе ценен аванс срещу Шалке 04 (видео)

Единственото попадение в срещата падна след гол от дузпа, немският тим завърши мача с 10 души, Николай Михайлов изигра цял мач

Отборът на Твенте постигна много важна победа с минималното 1:0 в първия си мач срещу Шалке 04 от осминафиналите на Лига Европа. Холандският тим се добра трудно до победата на „Де Гролш Весте” в Еншеде, като бе по-добрият тим на терена, но нямаше много на брой напълно чисти голови ситуации. Шалке 04 пък се представи доста слабо в срещата и с почти нищо не застраши Николай Михайлов, който изигра поредните си 90 минути с екипа на Твенте.

Холандският тим стартира силно двубоя и владееше топката повече от своя съперник в началния четвърт час на срещата. Де Йонг можеше да открие резултата в 10-ата минута, но вратарят на Шалке 04 се справи със ситуацията, а малко след това Чадли също се отчете с пропуск за Твенте.

Джърмейн Джоунс пък не успя да реализира много добра възможност за гостите в 24-ата минута, след като стреля над вратата на Михайлов. До края на първата част Твенте се представи по-добре, но нито един от двата отбора не достигна до гол и почивката дойде при нулево равенство.

През второто полувреме ситуациите пред двете врати бяха много малко. Първият по-интересен моменти за втората част дойде в 60-ата минута, когато Жоел Матип получи директен червен картон за нарушение срещу Люк де Йонг в наказателното поле на Тимо Хилдебранд. Ситуацията остана спорна, като гостуващият тим имаше претенции към съдията за това, че не е имало нарушение, но решението на рефера бе факт и Шалке 04 остана с човек по-малко, а Твенте получи правото да изпълни 11-метров наказателен удар. Зад топката застана Де Йонг, а след хладнокръвното му изпълнение домакините поведоха с 1:0.

След като резултатът бе открит, Твенте продължи да е по-добрият тим и да владее повече топката, но не организираше нищо по-сериозно пред вратата на гостите. Шалке 04 пък така и не съумя да намери начин да преодолее Николай Михайлов и загуби с 0:1. По този начин Твенте взе ценен аванс преди реванша, който е след седмица.

Барселона остава безгрешен след мъчно 1:0 над Хетафе