3. Удине подчини Интер в драма на „Джузепе Меаца”, Пацини пропусна дузпа в края

Удине подчини Интер в драма на „Джузепе Меаца”, Пацини пропусна дузпа в края

Наполи с резонен успех срещу опашкаря Лече

Италианският гранд Интер продължава да показва непостоянство в Серия „А” и остана на незавидното 12-о място, след като отстъпи с 0:1 у дома пред Удинезе в мач от 14-ия кръг на Калчото.

Възпитаниците на Клаудио Раниери не можаха да противопоставят на устремените към върха гости и по този начин допуснаха трета загуба в последните пет кръга на своя „Джузепе Меаца”.

Единственото попадение в Милано реализира чилийският универсален футболист на „черно-белите” Маурисио Исла, който вкара третия си гол през сезона в 73-ата минута, въпреки че по принцип е натоварен с по-дефанзивни функции.

В 86-ата минута домакините останаха с човек по-малко на терена, тъй като капитанът им Хаивер Санети бе изгонен заради втори жълт картон, но само три минути по-късно „нерадзурите” получиха правото да изпълнят дузпа.

Зад топката застана Джампаоло Пацини, но пропусна наказателния удар, а с това и възможността да донесе поне точка на своите, а в самия край и бранителят на гостите Феронети бе изгонен.

Без нея те останаха с едва 14, а със спечелените три Удинезе събра общо 27 и се изравни на върха във временното класиране с шампиона Милан, който обаче е с по-добра голова разлика.

В друг мач от кръга Наполи надигра с 4:1 последния в таблицата тим на Лече. С два гола за победителите се отчете звездата Единсон Кавани (’33, ’82), а по едно попадение добавиха Лавеци (’26) и Джемали (’42).

Почетният гол за гостите пък бе дело на Муриел и падна в 54-ата минута, когато неаполитанците вече водиха с 3:0. Така Наполи вече има 20 точки от 13 мача, докато Лече остана с едва 8 след също толкова изиграни двубоя.

Проблемите за Алаба продължават

Дейвид Алаба няма да се възстанови от контузията си в коляното до януари

Разкриха причината за смъртта на Балдок

Причината за смъртта на Джордж Балдок е удавяне

Северна Ирландия повика нападател за мача с България

Селекционерът на националния отбор на Северна Ирландия Майкъл О'Нийл повика снощи още един нападател за предстоящите два мача от турнира на УЕФА Лига на Нациите