3. Удинезе прати Селтик у дома в Шотландия (видео)

Удинезе прати Селтик у дома в Шотландия (видео)

Зрелищно реми за 1:1 стигна на "фриуланите" да изхвърлят шотландците от Лига Европа

Удинезе изхвърли Селтик от европейските клубни турнири, след като двата тима направиха 1:1 в зрелищен и драматичен мач от група “I” на турнира Лига Европа. Хиксът е абсолютно достатъчен на „фриуланите” да продължат напред, но само невероятните намеси на стража на шотландците Фрейзър Форстър спасиха Селтик от загуба.

Антонио Ди Натале, който се завърна сред титулярите за този важен евромач на Удинезе, имаше страхотен шанс след 12 минути, но прехвърлящият му удар над вратаря не намери целта и топката мина страни.

Домакините бяха по-добрият отбор на терена през първата част, подваха си по-точно и имаха по-опасните атааки, но напук налогиката Селтик поведе в 29-ата минута.

Йоргос Самарас центрира отляво, Ханданович не се намеси добре, топката се удари в Екстранд и попадна на крака на Хупър, който от няколко метра нямаше как да сбърка – 0:1.

Удинезе бързо оказа натиск след гола, но защитата на Селтик внимаваше до полседната минута на първата част, когато подари изравнителния гол на „зебрите”.

Ча Ду Ри изчисти с глава едно центриране точно за Тото Ди Натале, който с бомбен шут прониза мрежата за 1:1.

През втората част Удинезе направи куп непростими пропуски, като несериозните удари на домакините от чисти позиции и страхотните намеси на стража Фрейзър Фосрстър попречиха на италианците да победят.

Селтик имаше своя златен шанс да продължи напред в 75-ата минута, но ударът от воле на Ча Ду Ри срещна гредата, топката се отби в гърба на Ханданович и се търколеше към голлинията, но вратарят показа страхотен усет и захлупи кълбото преди то да влезе във вратата.

В последните минути Селтик можеше да открадне победата, но Удинезе къде хаотично, къде с късмет успя да избегне загубата и остана с 3 точки пред своя съперник в групата.

В другия мач от група “I” Атлетико Мадрид победи Рен с 3:1 в мач без значение на „Висенте Калдерон”. „Дюшекчиите” забиха два гол в края на първата част – Фалкао се разписа от дузпа в 38-ата минута, а Алехандро Домингес 4 минути по-късно покачи за 2:0.

Арда Туран сложи точка на спора в 79-ата минута, а Манджек отсрами французите с гол за 3:1 малко преди края.

В групата Атлетико Мадрид завърши с 13 точки, Удинезе с 9, като те се клсират напред. Селтик с 6 и Рен с 3 отпадат.

Мактоминей: Конте запали огъня