Удинезе се препъна с Верона и остана далеч от Лига Европа (ВИДЕО)

Автогол попречи на фриуаните да вземат трите точки

Удинезе не успя да победи Верона у дома в мач от 20-ия кръг на Серия А, завършил 1:1. Гостите от града на Ромео и Жулиета поведоха с автогол на Родриго Бекао, а точен за „бианконерите“ бе Лазар Самарджич.

Мачът тръгна кошмарно за хората на Андреа Сотил, като след удар на Дарко Лазович в 4-ата минута, топката рикошира в Родриго Бекао и влезе в мрежата на Марко Силвестри. Удинезе се вдигна и в 12-ата минута стражът на гостите трябваше да спасява удар на Айзък Съксес.

Девет минути след това домакините изравниха, като след пас на Бето, топката достигна до Лазар Самарджич, който запази хладнокръвие и прати топката в долния ляв ъгъл за 1:1. Малко преди края на първата част защитник на Верона блокира удар на Дестини Удоджи, който можеше да направи обрата пълен.

След почивката двата отбора си размениха по едно положение чрез Кевин Лазаня за Верона и Неуел Перес за Удинезе. В края на мача удар на Санди Ловрич мина покрай вратата на Верона и така двата отбора не се победиха.

С това равенство Удинезе остава на 7-о място в таблицата на Италия с 29 точки, докато Верона остава в зоната на изпадащите, където е на 18-а позиция с 13 точки.