3. Удинезе шокира Ливърпул в петголов трилър на "Анфийлд" (ВИДЕО)

Удинезе шокира Ливърпул в петголов трилър на "Анфийлд" (ВИДЕО)

Италианците изкопчиха победа с 3:2 и се изравниха по точки с лидера в група "А" Анжи

Отборът на Удинезе постигна ключова победа с 3:2 като гост на Ливърпул в мач от група "А" на Лига Европа. Джонжо Шелви откри резултата в полза на англичаните в 23-ата минута, но Ди Натале изравни в 46-ата. Нелеп автогол на Коатес изведе гостите напред в 70-ата минута, а две по-късно Паскуале увеличи преднината на италианците. Луис Суарес върна едно попадение в 75-ата минута, но силите на "червените" не стигнаха за повече.

Мърсисайдци доминираха през първата част и заслужено се оттеглиха с гол аванс на почивката. Домакините имаха сериозно превъзходство във владението на топката и поглеждаха по-често към противниковата врата.

В 23-ата минута след брилянтна атака на домакините топката достигна до Стюарт Даунинг на десния фланг, който с прецизно центриране сложи топката на главата на Джонжо Шелви,  а за 20-годишният полузащитник остана лесната задача да насочи кълбото в мрежата.

Малко по-късно Ди Натале имаше възможност да изравни, но ударът му премина встрани от вратата.

Второто полувреме започна по кошмарен начин за Ливърпул. Италианците се пребориха за топката в центъра, след което разгърнаха образцова атака с по едно докосване, завършена по перфектен начин от Антонио Ди Натале.

Последваха слаби минути за „червените”, в които играта им не спореше. Играчите на Брендан Роджърс лесно отстъпваха владението на топката и нямаха никаква идея в атака. Това накара наставникът на Ливърпул да направи двойна смяна, пускайки в игра Стивън Джерард и Луис Суарес.

В 68-ата минута голмайсторът за домакините Шелви направи непростим пропуск, когато след остро центриране отляво на практика действа като бранител и изчисти топката от голлинията на Удине, вместо да я забоде в мрежата за втори път.

Липсата на организация в играта на мърсисайдци изпъкна в 70-ата минута, когато след центриране от пряк свободен удар в наказателното поле на англичаните, Себастиян Коатес си отбеляза нелеп автогол, насочвайки топката в собствената си врата.

Само две минути по-късно кошмарът стана пълен за мърсисайдци, след като Ди Натале овладя в наказателното поле и върна към границата на пеналтерията, откъдето с кинжален удар с левия крак Джовани Паскуале не остави никакви шансове на Пепе Рейна.

В 75-ата минута обаче Луис Суарес върна интригата след като изпълни по изключителен начин пряк свободен удар, пращайки топката неспасяемо в горния десен ъгъл на вратата.

В заключителните минути в игра за Ливърпул влезе и Рахим Стърлинг, заменяйки неубедителния Борини. Домакините затегнаха сериозно обръча около вратата на своя съперник, в търсене на изравнително попадение, но то така и не падна.

По този начин отборът на Удинезе записа важна победа на „Анфийлд” и се изкачи н втора позиция в класирането с актив от 4 точки, с колкото е и лидера Анжи. Мърсисайдци са трети с 3 пункта, а последната позиция е за тима на Йънг Бойс, който няма спечелена точка.

Флик: Хубаво е да си треньор на Барселона

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи