3. УЕФА отхвърли жалбата на Шалке 04 за червения картон на Жоел Матип

УЕФА отхвърли жалбата на Шалке 04 за червения картон на Жоел Матип

Защитникът бе изгонен от игра по време на двубоя с Твенте от осминафиналите на Лига Европа

Европейската футболна централа отхвърли жалбата на Шалке 04 относно червения картон на защитника Жоел Матип в двубоя с Твенте (Холандия) от Лига Европа.

От УЕФА обявиха, че потвърждават решението на съдията Крейг Томпсън (Шотландия) в първия мач от осминафиналите в турнира Лига Европа, който се игра миналата седмица в Холандия.

Решението на УЕФА означава, че Жоел Матип ще пропусне реванша в четвъртък в Германия.

Телевизионните повторения показаха, че Матип не е докоснал нападателя на Твенте Луук Де Йонг, който падна в наказателното поле. Де Йонг отбеляза отсъдената дузпа в 61-та минута и Твенте спечели с 1:0.