3. Уелс посече Швейцария и ни закотви на дъното на група „G” (видео)

Уелс посече Швейцария и ни закотви на дъното на група „G” (видео)

„Драконите” удариха „кръстоносците” с 2:0 с голове на Рамзи и Бейл

Националният отбор на Уелс постигна престижна победа без значение в евроквалификацията срещу Швейцария с 2:0. Срещата се игра на стадион „Либърти” и бе от програмата на нашата група „G”. С успеха си „драконите” се отлепиха от дъното на класирането, където потъна милата и родна България.

Загубата пък сложи край на шансовете на „кръстоносците” за класиране поне на бараж, на който ще играе тимът на Черна гора. Иначе швейцарците завършиха двубоя с човек по-малко, след като Циглер получи директен червен картон в 55-ата минута.

Първото полувреме пък не предложи на зрителите почти никакви емоции, като в нея тимовете не можаха да си вкарат попадения. В 60-ата минута обаче, Рамзи даде преднина на домакините, след като бе точен от дузпа, а крайното 2:0 оформи звездата на Тотнъм – Гарет Бейл в 71-ата.

След успеха Уелс се намира на 4-о място във временното класиране с актив от 6 точки, на 1 пред България, като във вторник двата тима излизат един срещу друг на „Васил Левски” в директен спор за предпоследното място в група „G”. Гостите от Швейцария пък са 3-и с 8 пункта.