3. Уелско-арменски дует блести за Арсенал (ВИДЕО)

Уелско-арменски дует блести за Арсенал (ВИДЕО)

Артилеристите разнищиха Евертън, Обамеянг откри сметката

Арсенал разгроми Евертън с 5:1 в мач от 26-ия кръг на Висшата лига

Новите попълнение Пиер-Емерик Обамеянг и Хенрих Мхитарян направиха много добър мач за "артилеристите", като арменецът се отчете с хеттрик от асистенции.

Шоуто обаче открадна Аарън Рамзи, който отбеляза своя хеттрик.

Артилеристите поведоха още в шестата минута с комбинативна атака, която е техен специалитет. В нейния завършек Мхитарян подаде към Рамзи и се отчете с първата си асистенция за клуба.

Резултатът стана 2:0 в 14-та минута Лоран Кошиелни се разписа с глава след центриране от корнер и отклонена топка от Шкодран Мустафи.

Класиката бе оформена в 19-та минута с нов гол на уелския национал Рамзи. Той се разписа с хубав далечен удар, който изненада Джордан Пикфорд.

Резултатът започна да придобива плашещи размери, когато Пиер-Емерик Обамеянг вкара първия си гол за Арсенал. Той се разписа технично след пас на Мхитарян. При подаването имаше засада, но тя не бе забелязана от страничния рефер.

Евертън малко се отърси от шока в началото на второто полувреме и успя да стигне до почетно попадение. То бе дело на Доминик Калвърт-Люин след пас на Куко Мартина.

Крайното 5:1 бе оформено от Рамзи, който оформи своя хеттрик. Възползва се от хеттрика от асистенции на Мхитарян, който пак му подаде.

Така Арсенал вече има 45 точки и остава на шесто място в таблицата. Евертън е 10-и с 31 точки.

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1