3. Уест Бромич спря победната серия на Арсенал (ВИДЕО)

Уест Бромич спря победната серия на Арсенал (ВИДЕО)

"Дроздовете" заслужено взеха точка след 1:1 на "Дъ Хоутърнс", Арсенал и Ливърпул с равни точки на върха

Уест Бромич спря устрема на Арсенал и заслужено спечели точка след 1:1 на „Дъ Хоутърнс” в 7-ия кръг на Висшата лига. Аржентинецът Клаудио Якоб изведе „дроздовете” напред с първия си гол в английския елит пред почивката, но Джак Уилшър изравни след паузата с много красив гол след пас на резервата Росицки.

Така ситуацията на върха в Англия се заплете още повече. Арсенал и Ливърпул имат равни точки – по 16, на върха, но „топчиите” формално са на първото място заради повече отбелязани голове. Уест Бромич остава 12-и с 9 точки.

Уест Бромич имаше само две победи срещу Арсенал в последните 14 мача, а „топчиите” бяха спечелили 10 от тези срещи. Двата отбора съвсем наскоро премериха сили, но с много променени състави Арсенал победи след дузпи за Купата на Лигата пак на „Дъ Хоутърнс” в края на септември.

Фламини партнираше на Артета като опорен халф, а Рамзи, Уилшър и Йозил трябваше да захранват с пасове изнесения напред Оливие Жиру. Карл Дженкинсън замени контузения Бакари Саня на десния фланг в отбраната.

Арсенал влезе в мача с 12 поредни победи като гост във всички турнири. Уест Бром победи Манчестър Юнайтед насред „Олд Трафорд” и днес прекъсна серията на Арсенал от 5 поредни победи във Висшата лига и 8 поредни успеха като гост в шампионата.

Двете полувремена бяха коренно различни – първото предложи повече позиционна игра с малко голови положения, но през втората се получи страхотен мач с непрестанни атаки към двете врати.

Лондончани владееха изцяло играта до 15-ата минута, когато Уест Бромич направи първата си сносна атака и Бераино финтира Дженкиснън и стреля, получи се рикошет във Фламини, но Счежни внимаваше и изби.

Стефан Сесеньон надбяга Гибс и се опита да спечели дузпа, но Лий Мейсън не уважи претенциите му.

„Дроздовете” изчакаха края на първата част и натиснаха в последните 5 минути, в които успяха да открият резултата.

След серия от корнери и преки свободни удари, Морган Амалфитано центрира отдясно на първа греда, а Клаудио Якоб бе оставен напълно непокрит и с глава прати в близкия ъгъл зад Счежни за 1:0. Така Арсенал изоставаше в резултата за първи път през сезона във Висшата лига.

Преднината на Уест Бромич накара Арсенал да тръгне по-смело напред след почивката и мачът се превърна в зрелище.

Домакините изпуснаха две страхотни положения веднага след паузата. Сесеньон преодоля Дженкинсън и достави за Анелка на празна врата, страничният съдия не маркира засада, въпреки че такава имаше, но френският ветеран остана пред топката и засече в обратна посока, вместо да вкара. Веднага последва контра, Жиру задържа и пусна за Уилшър, но Олсон с летящ шпагат изби от краката му.

Рамзи не направи добър мач и в 59-ата минута бе заменен от Томаш Росицки.

Само 4 минути след влизането си чешкият плеймейкър се превърна в асистент за изравнителния гол. Жиру овладя и пусна за Росицки на границата на наказателното поле, той с гръб към вратата копна леко за Джак Уилшър, който от ждроб с много хубав удар се разписа след лек рикошет за 1:1.

Анелка бе близо до втори гол за домакините, след като се измъкна отляво и Сесеньон го изведе сам срещу вратаря, но той намери целта технично по диагонала.

Джоунс изстреля силен удар към Счежни, но полякът отрази удара.

13 минути преди края Уилшър пусна за Жиру зад защитата, френският нападател заобиколи Майхил, но стражът го последва и се хвърли, за да избие удара отблизо.

Венгер даде шанс на реабилитирания Никлас Бендтнер в края, но датчанинът не се прояви с нищо и до края ремито се запази.