3. Унгария бе близо до чудото на "Амстердам Арена", но все пак сведе глава пред "лалетата" (видео)

Зрителите на мача видяха цели осем гола в евроквалификацията

Отборът на Холандия се добра до изключително трудна победа в домакинството си на Унгария в евроквалификационен мач от група „Е”. „Лалетата” успяха да спечелят с 5:3 на „Амстердам Арена”, като двубоят между двете страни бе истински спектакъл, за което говорят и осемте попадения, които видяха зрителите на срещата.

Домакините започнаха по-добре мача от своя съперник и в 13-ата минута вече водеха в резултата благодарение на попадението на нападателя на Арсенал Робин ван Перси. Играчът на „артилеристите” се оказа в наказателното поле на съперника и с хубав удар преодоля Мартин Фулоп за 1:0.

Последваха интересни ситуации и пред двете врати, като за „лалетата” Каут, Афелай и Снайдер имаха добри възможности пред себе си да отбележат, но така и не успяха да пратят за втори път кълбото в мрежата на гостите. За Унгария пък с пропуски се отличиха Рудолф на няколко пъти, както и Гера и Джуджак. При резултат 1:0 дойде и почивката на срещата.

Второто полувреме се превърна в истински голов спектакъл. Гостите започнаха по блестящ начин и само до 51-ата минута успяха да достигнат до пълен обрат. Първо Рудолф успя да изравни броени секунди след подновяването на играта, а малко по-късно Золтан Гера изведе унгарците с гол напред.

”Лалетата” обаче се активизираха и до изчтичането на 72-ата минута вече водеха с 3:2. Равенството бе възстановено от Уесли Снайдер, а попадението, което осигури преднина на домакините за втори път в мача, бе отбелязано от Рууд ван Нистелрой.

Това обаче не бе всичко в срещата. Четвърт час преди края на двубоя, унгарците успяха да изравнят, като втория си гол в мача отбеляза Золтан Гера. По този начин футболистът на гостите остави напрежението за заключителните минути на двубоя.

Всичко в срещата бе решено с две попадения на намиращия се в отлична форма нападател на Ливърпул Дирк Каут. Играчът на домакините реализира на два пъти в 79-ата и 81-ата минута и по този начин осигури успеха на своя тим.

Така „лалетата” взеха шеста поредна победа в квалификациите за Европейското първенство през 2012-та година и са с пълен актив от 18 точки. Унгария заема 3-ата позиция с 9.

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1