3. УНИКАЛНА ДРАМА! Вратар вкара за Севиля в 94-ата минута (ВИДЕО)

УНИКАЛНА ДРАМА! Вратар вкара за Севиля в 94-ата минута (ВИДЕО)

Тимът на Хулен Лопетеги събра 55 точки и заема четвърта позиция

Севиля се спаси от загуба срещу Валядолид. Мачът от 28-ия кръг на испанската Ла Лига завърши 1:1. Изравнителното попадение за тима на Хулен Лопетеги падна в четвъртата минута на добавеното време, а негов автор беше вратарят на гостите Ясин Буну.

Мароканският страж напусна очертанията на вратата си в отчаян опит да помогне на тима си да избегне поражението. След изпълнение на ъглов удар и разбъркване пред вратата на Валядолид, Буну се превърна в герой за отбора си. Топката се разходи по аутлинията, но не напусна очертанията на игрището с пълния си обем, срещна и страничния стълб, но в крайна сметка се озова в Буну, който я изпрати в мрежата.

Така Севиля събра 55 точки и заема четвърта позиция. Валядолид пък е 16-и с 27.

Преди драматичния завършек на срещата домакините бяха повели в резултата с гол от дузпа в 44-ата минута на чилийския ветеран Фабиан Ореяна. Наказателният удар бе отсъден след консултация на рефера Естрада Фернандес с ВАР. Нападателят на Валядолид Шон Вайсман падна в наказателното поле на Севиля, след като бе блъснат от противников футболист и това доведе до наказателен удар.

През втората част гостите опитаха всичко, за да стигнат поне до равенство и накрая усилията им се увенчаха с успех. Преди гола на Буну нидерландската резерва Люк де Йонг на два пъти бе много близо до попадение след удари с глава. В 77-ата минута той направи невероятен пропуск и от съвсем близко разстояние уцели греда, а две минути преди края топката мина на сантиметри встрани от целта след удара му.

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1