3. Унион врътна само 0:0 срещу Шалке и пропусна да оглави класирането (ВИДЕО)

Унион врътна само 0:0 срещу Шалке и пропусна да оглави класирането (ВИДЕО)

Двата тима врътнаха реми

Унион (Берлин) и Шалке завършиха 0:0 в мач от 21-вия кръг на Бундеслигата. По този начин тимът от “Старото лесничейство” пропусна да оглави еднолично класирането, като се изравни на върха с Байерн.

Първото полувреме не предложи кой знае какви положения за гол. Данильо Дуки стреля с глава в 24-тата минута, но стражът на Шалке Ралф Феерман спаси. Гостите се браниха добре и не допускаха сериозни опасности пред вратата си.

През втората част положението на терена не се промени. Пол Сегин имаше добра възможност в 78-ата минута, но отново не успя да преодолее Феерман. Само четири минути по-късно дойде най-чистото положение за Унион. Шералдо Бекер центрира добре към Жордан Сибачю, който стреля отблизо, но не улучи вратата. Четири минути преди края пък Доминик Дрекслер от Шалке пробва късмета си, но ударът му се озова право в ръцете на Фредерик Рьонов. В последните секунди домакините опитаха хаотичен натиск, но така и не съумяха да пробият отбраната на “кралскосините”.

Нулевото реми прекъсна серията на Унион от пет поредни победи в Бундеслигата, като тимът се изравни на върха в класирането с Байерн (Мюнхен), като и двата тима имат 43 точки точки, а в следващия кръг се изправят един срещу друг на “Алианц Арена”. Шалке остава на последното място в класирането само с 13 пункта, като това бе четвърто поредно нулево равенство за отбора, а тимът вече е шест последователни мача без победа.

Удинезе обърна Парма от 0:2 като гост