3. УНИЖЕНИЕ! Реал разби Барса с 4:1 (ВИДЕО)

УНИЖЕНИЕ! Реал разби Барса с 4:1 (ВИДЕО)

"Белия балет" изпусна двуцифрена победа

Реал Мадрид изнесе футболна лекция на Барселона, а разгромът с 4:1 във финала за Суперкупата на Испания бе най-малкото, с което каталунците се разминаха. В първото за годината Ел Класико интрига нямаше, тъй като "белия балет" реши всичко още преди почивката. Пред погледа на легендата на "кралете" Кристиано Роналдо в Рияд Винисиус Жуниор заби хеттрик за 39 минути - рекордно бързо през XXI век за дерби №1 на Испания. Веднъж се разписа и Родриго, а почетното попадение за тима на Шави Ернандес бе дело на Роберт Левандовски. Куп пропуски пред вратата на Иняки Пеня лишиха тима на Карло Анчелоти от по-внушителен успех, и все пак италианецът изведе 14-кратния шампион на Европа до още едно отличие в своята кариера.

Барселона имаше възможност да поведе в резултата и преди да са изтекли и 5 минути, след като остър пас в наказателното поле търсеше Роберт Левандовски, но отбраната на "белия балет" успя да предотврати завършващия удар на поляка.

Ранно попадение все пак падна, но то бе във вратата на "каталунците4. Джуд Белингам изведе перфектно през центъра Винисиус и за бразилеца бе детска игра да преодолое Иняки Пеня и да се разпише.

Само минута по-късно Родриго бе изведен също на стрелкова позиция, но последвалият му тежък изстрел бе париран от вратара на Барса.

Проблемите за отбраната на символичните гости продължи и в следващите минути. В 11-ата минута Родриго бе изведен зад защитата на съперника, последвалият му пас на втора греда намери Винисиус, който засече за 2:0.

Двубоят продължи да впечатлява с динамика, а отговорът на Барселона дойде скоро след второто попадение. Феран Торес разтресе напречната греда, а при добавката ударът на Левандовски бе избит от Лунин в ъглов удар.

Последваха сравнително спокойни минути на фона на ударното начало, в които и двата тима продължаваха да търсят попаденията. Искри също не липсваха.

Барса успя да се върне в мача в 33-ата минута, когато след продължително владение на топката достигна до наказателното поле на съперника, където Балде центрира балонно, Рюдигер изби с глава, но от границата на наказателното поле Левандовски с воле върне каталунците.

И точно когато се появи нотка на оптимизъм, Роналд Араухо извърши нарушение в собственото си наказателно поле, спирайки с ръка Винисиус. Зад топката застана потърпевшият...и не сгреши. За бразилеца това бе хеттрик.

Втората част започна с придидно превъзходство на каталунците, които чувствително владееха топката, докато Реал се бе прибрал в собствената половина и не остаяше свободни пространства на съперника. След час игра Шави извърши тройна смяна, а теренът напуснаха, Педри, Сержи Роберто и Феран Торес за сметка на Фелнан Лопес, Жаоа Феликс и Ламин Ямал.

И това не помогна на Барселона, а минути по-къкно Пеня трябваше да извади за четвърти път топката от мрежтаа си. Тони Кроос намери Винисуис в наказателното поле, бразилецът опита да намери Белингам, но Жул Кунде опита да пресече паса, но заложи топката на крака на Родриго и той не сгреши.

Четвърт час преди края агонията в дефанзивен план за каталунците бе на път до доведе до пети гол, но последователно пропуски направиха Браим Диас, Джуд Белингам и Винисиус.

Реал - Барселона 4:1
1:0 Винисиус (7)
2:0 Винисиус (11)
2:1 Левандовски (33)
3:1 Винисиус (39)
4:1 Родриго (64)

Реал: Андрий Лунин, Дани Карвахал, Антонио Рюдигер, Начо Фернандес, Ферлан Менди, Тони Кроос, Орелиен Чуамени, Федерико Валверде, Джуд Белингам, Родриго, Винисиус

Барселона: Иняки Пеня, Жул Кунде, Роналд Араухо, Андреас Кристенсен, Алехандро Балде, Френки де Йонг, Сержи Роберто, Илкай Гюндоган, Педри, Феран Торес, Роберт Левандовски