3. Уругвай наказа Франция с гол на Луис Суарес от пейката (ВИДЕО)

Уругвай наказа Франция с гол на Луис Суарес от пейката (ВИДЕО)

Звездата на Ливърпул влезе на почивката и му бяха нужни само 5 минути, за да вкара гола за 1:0

Франция загуби с 0:1 от Уругвай в приятелска среща на „Сентенарио” в столицата Монтевидео. Голямата звезда на Лиърпул Луис Суарес реализира гола на победата за „урусите”.

„Петлите” удължиха неприятната серия без победа в Южна Америка от 2001 година в какъвто и да било мач.

Касерес първи бе близо до гола, но прати встрани с глава след отлично центриране на Диего Форлан. „Петлите” отвърнаха с далечен шут на Валбуена, който бе избит с летящ плонж от Фернандо Муслера.

Кавани стреля слабо след завъртане, а капитанът на Франция Блес Матуиди беше изведен сам срещу вратаря от Гуркюф само за да стреля над Муслера, но и над вратата.

Муслера не спираше да спасява своя отбор и извади удар на Пайет в далечния ъгъл. Гуркюф се озова на чудесна позиция и пак стражът на Галатасарай спаси.

Въпреки по-добрата игра на французите, на почивката голове нямаше.

Наставникът на Уругвай Оскар Табарес направи четворна смяна на почивката, а 5 минути след подновяването на играта неговите момчета стигнаха до победен гол. Той бе дело на една звездна резерва - Луис Суарес.

Макси Перейра пусна за Суарес отдясно, нападателят на Ливърпул добре се пребори с тяло срещу Мангала и от малък ъгъл намери с външен фалц по диагонала далечния ъгъл на вратаря Манданда за 1:0.

Суарес определено вдигна тонуса и темпото в играта на домакините, но в средата на втората част се заредиха нескончаеми смени и до 77-ата минута направените промени набъбнаха до общо 11 в двата тима.

Йоан Кабай можеше да изравни, но волето му рикошира леко в Гомис и мина много близо до гредата на Муслера.

Загубата влоши още повече футболната година за френските национали. Досега през 2013-та те имат само една победа и три поражения.

В неделя Франция играе контрола с 5-кратния световен шампион Бразилия, а точно след седмица Уругвай гостува на Венецуела в световна квалификация.

Уругвай - Франция 1:0
1:0 Луис Суарес '50