3. В Англия: Манчестър Сити с 3 от 3, Холанд с нов хеттрик (ВИДЕО)

В Англия: Манчестър Сити с 3 от 3, Холанд с нов хеттрик (ВИДЕО)

Норвежецът наказа и Уест Хем, вече има 7 гола във Висшата лига

Перфектният старт на английския шампион Манчестър Сити продължи и след 3-ти кръг.

В него възпитаниците на Хосеп Гуардиола спечелиха с 3:1 визитата си на лондонския Уест Хем.

Ерлинг Холанд вкара и трите попадения, постигайки втори пореден хеттрик, така че вече има 7 гола в 3 срещи за първенство.

Съотборникът му Рубен Диас пък вкара топката в собствената си врата в 19-ата минута, но въпреки това Сити взе пълния комплект от точки и вече има 9 на върха във временното класиране.

„Чуковете“ пък остават с 3 точки от 3 мача и вече са с отрицателна голова разлика.

Днес още в 10-ата минута норвежкият нападател даде аванс Сити след асистенция на Бернардо Силва.

Последваха пропуски на Кевин де Бройне, а в 19-ата минута автогол на Рубен Диаш, който се опита да блокира топката при центриране, възстанови равенството.

Холанд върна аванса за гостите с точен удар след половин час игра след подаване на Рико Люис.

В последните секунди на първата част отново Де Бройне беше съвсем близо до попадение във вратата на лондончани.

В 83-ата минута Матеуш Нунеш изведе Ерлинг Холанд и той оформи хеттрика си за крайното 3:1.

В неделя е дербито на кръга между Манчестър Юнайтед и Ливърпул, докато Нюкасъл приема Тотнъм. Също утре е и лондонският сблъсък между Челси и Кристъл Палас.