3. В БОЛОНЯ: Милан потрепери, но се върна към победите в Серия А (ВИДЕО+СНИМКИ)

В БОЛОНЯ: Милан потрепери, но се върна към победите в Серия А (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Росонерите" вече са с пет точки аванс пред Интер на върха в класирането

Лидерът в Серия А Милан спечели тежкото си гостуване на Болоня с 2:1 и увеличи поне за момента аванса си пред Интер на пет точки. Точни за "росонерите" бяха Анте Ребич и Франк Кеси.

Лидерът на тима Златан Ибрахимович пък се отчете с пропусната дузпа и един сериозен пропуск срещу Скорпуски.

Още в седмата минута Леао опропасти добра атака на гостите с неточния си удар. В 12-ата Тео Ернандес центрира от фаул, а с намесата си Лукаш Скорупски изби топката в напречната греда.

В 19-ата съдията подмина претенции на Ибрахимович за дузпа. Само четири минути след това Скорупски спаси два удара на Златан, но атаката продължи и Мичел Дийкс фаулира Леао в наказателното поле, а съдията посочи бялата точка. Ибрахимович изпълни дузпата. Вратарят изби неговия шут, но Ребич дотича и беше точен с добавката си.

В 29-ата Скорупски отрази шут на Леао, а намиращият се в засада Ибрахимович беше неточен от добавката си. В 32-ата Рикардо Орсолини стреля отдалече, но топката мина на сантиметри от вратата. В 39-ата Донарума не позволи на Никола Сансоне да изравни резултата.

Малко преди почивката Давиде Калабрия нанесе удар с глава отблизо, но Скорупски улови топката. "Рособлу" веднага организира опасна атака, при която Донарума излезе и блокира изстрела на Николас Домингес.

В 53-ата "росонерите" получиха втората си дузпа в мача, този път за игра с ръка на Адама Сумаоро.

С нейното изпълнение този път се зае Кесие, който удвои преднината на своя тим.

В 60-ата Орсолини пробва далечен удар, който не затрудни Донарума. Веднага след това гостите проведоха много добра атака, но Скорупски спаси изстрела на Калабрия. В 62-ата минута Исмаел Бенасер замени Тонали и така влезе в игра за първи път след контузията си в средата на декември.

Десетина минути след това Марио Манджукич също се появи на терена. В 81-ата домакините организираха перфектна атака и Поли наказа бившия си тим след като засече върната топка от Сориано. В 84-ата Роберто Сориано стреля опасно с глава, но Донарума успя да избие топката. В 87-ата вратарят увисна при центриране от корнер, но никой от противниковите играчи не се възползва от грешката му.

Така Милан събра 46 точки на върха и се върна към победите след поражението от Аталанта с 0:3 в предния кръг. Болоня пък остана на 13-то място с 20 точки.

Индзаги вече казал "Да" на Юнайтед за догодина

Специалистът е готов да поеме "червените дяволи" след Тен Хаг

Моуриньо чака медал от Висшата лига

Португалецът следи разследването около Манчестър Сити, което може да му донесе служебна титла

Тен Хаг извика двама тийнейджъри за Фенербахче

Кризата с контузии при "червените дяволи" си оказва влияние

Треньорът на Андерлехт: Ще търсим недостатъците на Лудогорец

Дейвид Хюбърт говори на пресконференцията преди сблъсъка с родния шампион в Лига Европа

Роналдо прави нова инвестиция във Валядолид

Бразилската легенда продължава плана си за развитие на клуба

Нов в Юве се размина без сериозна контузия

Дъглас Луис под въпрос за Интер

Седем гола, обрат и тройно ускорение на класиката Реал Мадрид - Борусия

Седем гола, грандиозен обрат за 5:2 от 0:2 и подпечатване на репутацията на Реал Мадрид като футболен гранд №1 в света предложи двубоя на „белите“ срещу Борусия Дортмунд в Шампионската лига.