3. В ГЕРМАНИЯ: Байерн с нов успех, една победа дели баварците от титлата (ВИДЕО)

В ГЕРМАНИЯ: Байерн с нов успех, една победа дели баварците от титлата (ВИДЕО)

Тимът на Ханзи Флик спечели с 2:1 домакинството срещу Гладбах

Байерн Мюнхен записа десета си поредна победа в Бундеслигата и се доближи на крачка от 8-а последователна титла в Германия, след като спечели трудно с 2:1 домакинския си мач срещу Борусия Мьонхенгладбах.

Тимът на Ханзи Флик поведе в 26-ата чрез Зиркзее, но малко по-късно Павар си отбеляза автогол.

Французинът изкупи вината си в края на двубоя, когато асистира на Горецка за крайното 2:1.

Така Байерн отново е със седем точки пред Борусия Дортмунд и при победа над Вердер в следващия кръг ще стане официално шампион. Гладбах остава на 4-а позиция с 56 точки.

Двубоят не започна добре за гостите, които трябваше да правят принудителна смяна още в 10-ата минута, след като Маркус Тюрам се контузи.

Минута по-късно домакините имаха първи шанс да открият резултата. Перишич свали с гърди към Кузанс, който от засече от воле, но прати малко над целта.

В 16-ата минута Емболо изведе отлично Хофман, който остана сам срещу Нойер и с точен удар прати в мрежата, но попадението бе отменено заради засада.

Шанс покри Гладбах в 22-ата, когато Гинтер игра разконцентрирано в пеналта и подаде на Ернандес, но французинът от около 10 метра не успя да преодолее Зомер.

В 25-ата Алаба остана под топката при пас отдясно, Емболо нанесе удар с глава, Нойер успя да избие но върна на швейцареца, който от 2-3 метра прати покрай десния страничен стълб.

Секунди след пропуска на Емболо, Байерн поведе в резултата след фрапантна грешка на вратаря на гостите. Топката бе върната към Зомер, той опита да прати на бранител вляво, но подаде на Зиркзее и нидерландецът с точен удар прати в опразнената врата.

Гладбах заслужено стигнаха до изравняване, след като показаха равностойна игра през първото полувреме. В 37-ата Херман центрира остро от десния фланг, Павар опита с шпагат да изчисти, но вместо това си отбеляза автогол.

Второто полувреме започна силно за гостите. В 48-ата Бенсебайни центрира отляво, Нойер плонжира в опит да пресече паса, но не успя да улови топката, все пак стражът реагира бързо и изчисти с крак, точно преди футболист на Гладбах да отправи удар към вратата.

Пет по-късно Херман шутира силно при атака отдясно, но ъгълът бе малък и Нойер внимаваше, отразявайки удара.

В 66-ата Гнабри засече трудна топка, кълбото се отклони в тялото на бранител и се насочи към долния десен ъгъл, но Зомер показа добър рефлекс и с плонж извади в корнер.

Играта бе много равностойна, но все пак домакините успяха да измъкнат трите точки с попадение в 86-ата минута. Подаване за Павар наляво премина през цялата отбрана на Гладбах, французинът центрира към бялата точка, където Горецка бе добре пласиран и с плътен удар отбеляза победния гол за Байерн.

Алавес отново не прости на Севиля (ВИДЕО)

Трета поредна победа в съперничеството след 2:1

Ница разгроми Сент Етиен с 8:0 (ВИДЕО)