3. В ИСПАНИЯ: Барса и Наполи оставиха развръзката за реванша (ВИДЕО)

В ИСПАНИЯ: Барса и Наполи оставиха развръзката за реванша (ВИДЕО)

Големият сблъсък в Лига Европа завърши при равенство 1:1

Барселона и Наполи завършиха наравно 1:1 в първия си сблъсък от 1/16-финалите на турнира Лига Европа.

Срещата се игра на стадион „Ноу Камп“ и бе официален дебют като титуляр за зимното попълнение на домакините Пиер-Емерик Обамеянг, който започна в атака редом до други двама, пристигнали през януари – Адама Траоре и Феран Торес. Именно последният се разписа за каталунците в началото на втората част от дузпа, след като през първата Пьотър Жиелински откри резултата.

Двубоят започна с домакински натиск и Педри пробва пръв да стреля към италианската врата, а Нико в 15-ата минута отправи първия точен удар, но вратарят на гостите Мерет го отрази. Минути по-късно Нико се освободи добре от опеката на противник и стреля в близкия ъгъл, но италианският страж бе на мястото си.

След около 20 минути игра Осимен излезе на нелоша позиция, но стреля в тялото на Тер Стеген. В ответната атака Адама Траоре се откъсна и шпагат на Кулибали в сетния миг му попречи да стреля, а след интервенцията на сенегалеца, Обамеянг не намери топката добре и Мерет улови. Секунди след напрегнатата ситуация страничният съдия вдигна флага за засада на Траоре. Малко след засадата на бившия играч на Уулвс, Феран Торес изпусна отличен шанс след извеждащ пас на Обамеянг, като испанецът прати топката над вратата.

В следващата атака Елмас "извади" добре една топка на фронтална позиция към Желински, чийто първи удар бе спасен, но при добавката нямаше прошка - 0:1 за Наполи! В последната минута на първата част Феран Торес се промъкна между Кулибали и Ди Лоренцо и успя да стреля с глава, но бе неточен. Четвърт час след началото на второто полувреме Адама Траоре проби добре отдясно и центрира, а топката се отклони съвсем леко в ръката на Жуан Жезус. Първоначално съдията не отсъди нищо, но получи сигнал за нередност и след проверка чрез ВАР отсъди 11-метров наказателен удар, който Феран Торес реализира.

В 64-ата минута Шави направи тройна смяна, като при влизането на Усман Дембеле се чуха бурни освирквания. Французинът обаче можеше да бъде в основата на победен гол в 88-ата минута. Тогава той слаломира между футболисти на Наполи, след което топката стигна до Феран Торес, който пропусна от отлична позиция.

Минута по-късно Дембеле отново навърза защитата в бяло и последва поредна опасност пред вратата на Мерет. До края попадения не паднаха и така двата отбора оставиха всичко за реванша в Неапол след седмица.

Барселона - Наполи 1:1
0:1 Пьотър Желински (29)
1:1 Феран Торес (58, дузпа)

Стартови състави:

БАРСЕЛОНА: Тер Стеген, Mингеса, Гарсия, Пике, Алба, Нико, Де Йонг, Педри, Траоре, Торес, Обамеянг;

НАПОЛИ: Мерет, Ди Лоренцо, Жезус, Кулибали, Рахмани, Жиелински, Фабиан Руис, Ангиса, Елмас, Инсиние, Осимен.