3. В ИСПАНИЯ: Реал потрепери, но взе трите точки срещу Елче и отново стъпи на върха (ВИДЕО)

Винисус заби два гола за гостите от Мадрид, съперникът им игра близо половин час с човек по-малко

Реал М спечели с 2:1 гостуването си на Елче от от 11-ия кръг на Ла Лига. Два гола за "кралете" вкара Винисус. Домакините пък играха близо полови час с човек по-малко, но все пак накараха именития си съперник да изтръпне, след като върнаха едно попадение четири минути преди края на редовното време. Тимът на Карло Анчелоти все пак удържа аванса и със спечелените три точки стъпи на върха в класирането. Елче е на 15-а позиция.

Реал понесе тежък удар още в 18-ата минута, след като трябваше да извърши принудителна смяна. Родриго получи контузия и на неговото място се появи Асенсио. Малко след това се стигна и до първата добра ситуация, която изненадващо бе пред вратата на Куртоа. Лукас Бойе опита силен изстрел, но белгийският страж отрази с една ръка.

"Кралете" успяха на поведат в 22-ата минута, когато наказаха груба грешка в отбраната на домакините. Каземиро подаде към Мариано Диас, който с едно докосване отклони към Винисиус, а бразилецът стреля по земя в далечния ъгъл - 0:1!

Последваха няколко нелоши атаки на Елче. В 39-ата минута отново Лукас Перес бе на отлична позиция и опита да вкара, но ударът му мина покрай вратата.

Домакините започнаха добре и втората част, като първата по-интересна ситуация на терена дойде в 62-рата минута. Тогава последва силно подаване в наказателното поле на Реал. Топката бе отклонена от Алаба, а след това се удари и в Марсело, като можеше да се стигне до комичен автогол. В крайна сметка топката излезе в ъглов удар.

Секунди след това Раул Гути от Елче бе изгонен с втори жълт картон. Той влезе грубо в краката на Тони Кроос и главният съдия закономерно го изгони.

В 73-ата минута Винисиус вкара втория си гол в срещата. Той бе изведен с чудесно подаване на Модрич, напредна и когато вратарят се хвърли на плонж в краката му, той технично копна топката с десния си крак - 0:2!

Този гол успокои Реал, но в 86-та минута домакините направиха мача интересен. Кроос и Каземиро сбъркаха при изнасянето на топката и Пере Мия беше изведен сам срещу Куртоа. Нападателят стреля технично покрай белгиеца и направи 1:2.

В добавеното време на срещата Мариано Диас направи сериозен пропуск за Реал. Нападателят бе на върха на атаката при бърза контраатака, но вместо да подаде на влезлия като резерва Еден Азар, стреля изключително неточно от около 30 метра по диагонала.

Алавес отново не прости на Севиля (ВИДЕО)

Трета поредна победа в съперничеството след 2:1

Ница разгроми Сент Етиен с 8:0 (ВИДЕО)