В Италия: Интер на 15 точки от върха след победа №15 (ВИДЕО)

Лукаку откри от дузпа за 3:1 над Удинезе

Интер се завърна на победния път в италианската Серия А с успех 3:1 над гостуващия Удинезе в мач от 23-ия кръг.

„Нерадзурите“ спечелиха с попадения на Ромелу Лукаку (20) от дузпа, Хенрик Мхитарян (73) и Лаутаро Мартинес (89), докато точен за „зебрите“ бе Санди Ловрич (43).

След 15-ия си шампионатен успех Интер остава на второто място, изоставайки с 15 точки от лидера Наполи и изпреварвайки с 3 градския съперник и настоящ шампион Милан.

Удинезе е на 9-а позиция във временното класиране с 30 пункта от 23 срещи.

Първата интересна ситуация в мача дойде в 8-ата минута, когато Николо Барела бе изведен в наказателното поле и бе изблъскан в гръб от Удоджи, но съдията бе категоричен, че няма да отсъди дузпа.

В 16-ата минута домакините за втори път поискаха дузпа за нарушение на Уолъс срещу Дензъл Дъмфрис. Този път реферът бе привикан да изгледа повторение на ситуацията и той реши да посочи бялата точка. Лукаку изпълни наказателния удар, но доста лошо и вратарят Силвестри спаси. Оказа се обаче, че има някаква нередност около изпълнението и съдията нареди дузпата да бъде пребита, а при втория опит белгийският нападател бе доста по-прецизен и откри резултата - 1:0. След дълъг период, в който на терена не се случи почти нищо запомнящо се, в 43-тата минута гостите издебнаха своя шанс и изравниха резултата с първата си възможност. Те организираха контраатака, Роберто Перейра подаде към свободния Ловрич, който със силен удар под напречната греда направи резултата 1:1.

В 45-ата минута Интер бе близо да си върне преднината. При едно центриране от фаул Ачерби се извиси и стреля с глава, но право в ръцете на вратаря. Второто полувреме отново започна с по-предпазлива игра от двата отбора. В 56-ата минута вратарят на Удинезе за малко сам да си създаде проблеми, изпускайки топката в близост до вратата, но играчите на Интер не успяха да реагират и да се възползват от ситуацията.
Минута по-късно Дензъл Дъмфрис опита изстрел от дистанция, но встрани от вратата. Удинезе пък стигна до шанс пред вратата на съперника в 62-рата минута, когато Бекао бе намерен в наказателното поле, но ударът му не се получи и бе далеч от целта. В 65-ата минута Хенрик Мхитарян отправи доста опасен шут в очертанията на вратата и Марко Силвестри трябваше да прави важно спасяване. В 68-ата минута Хакан Чалханоолу опита късмета си с изстрел от дистанция, но без особен успех и кълбото профуча далеч от вратата. След това в 71-вата минута Лаутаро Мартинес отправи поредния удар към вратата на Силвестри, който обаче и този път не бе особено затруднен и улови без проблем. Минута по-късно Интер създаде най-добрата си ситуация в мача. Един Джеко бе изведен сам срещу вратаря и този път Силвестри направи страхотно спасяване. Последва размяна на контраатаки. Първо Удинезе имаше чудесна възможност за гол, като имаше предимство от четирима на двама в атака, но Съксес се засуети и накрая ударът му бе блокиран.

Веднага след това Интер контраатакува, топката бе подадена за Мхитарян около границата на наказателното поле и той със страхотен шут от движение реализира за 2:1. В 88-ата минута Лаутаро Мартинес можеше да реши всичко, след като при нова контраатака излезе очи в очи с вратаря, реши да го прехвърли, но прехвърли и вратата. Само минута по-късно аржентинецът получи шанс за поправка и този път бе доста по-точен, като отново бе изведен в предни позиции, но този път стреля силно и отбеляза за крайното 3:1.

След него серията без загуба на Интер вече включва 5 мача от всички турнири, а тази на Удинезе без победа – 4.