3. В Мадрид: Атлетико си спомни какво е победа в дербито с Реал (ВИДЕО)

В Мадрид: Атлетико си спомни какво е победа в дербито с Реал (ВИДЕО)

„Дюшекчиите“ биха с дузпа резервите на „Белия балет“ и затвърдиха 4-ото място

Атлетико (Мадрид) спечели за първи път от 2006 г. насам столичното дерби с Реал в испанската футболна Ла Лига.

„Дюшекчиите“ се наложиха с минималното 1:0 в среща от 35-ия кръг, играна на стадион „Уанда Метрополитано”.

Единственото попадение в нея реализира от дузпа Яник Ферейра Караско малко преди почивката.

Гостите от Реал, които вече си осигуриха титлата, излязоха предимно с резерви за сблъсъка, който бе от огромно значение за домакините, защото те все още водят битка за четвъртото място в класирането, даващо право на участие в Шампионската лига.

Те можеха да открият още във втората минута, но Кондогбия не улучи вратата, а само 2 минути след това халфът намери Корея отдясно в наказателното поле, но шутът на последния профуча покрай страничната греда.

Възпитаниците на Диего Симеоне продължиха да бъдат по-активния тим на терена, а следващата отлична ситуация се разкри пред Яник Караско. След грешка при изнасянето на топката от страна на гостите, Караско получи в наказателното поле, преодоля бранител на „кралете” и стреля с десния крак, но и той не намери очертанията на вратата.

В 30-ата минута Атлетико организира поредната си добра атака. Йоренте получи в наказателното поле отляво и много технично отиграване с пета успя да намери Куня, който стреля от близо 13 метра, но изстрелът му бе блокиран.

По-добрата игра на „дюшекчиите” все пак даде резултат в 39-ата минута, когато домакините поведоха от дузпа. Куня спечели наказателен удар за своя тим в 36-ата минута, но първоначално нарушението бе подминато от главния рефер. Главният артбитър имаше нужда да прегледа ситуацията с помощта на ВАР, за да види, че футболистът на Атлетико бе настъпен от Вайехо в наказателното поле, а това определено наруши баланса му и той падна на терена.

От бялата точка Яник Караско бе безпощаден и поведе своя тим напред с шестия си гол от началото на сезона.

В последната минута на първата част Реал имаше добра възможност да изравни. След солова акция на Родриго, който увлече четирима играчи на Атлетико, топката бе подадена към тони Кроос, който овладя и веднага стреля към вратата на Атлетико, въпреки сериозната дистанция. За щастие на вратаря на домакините, топката профуча покрай десния страничен стълб на вратата.

В продължението на първото полувреме Йович излезе очи в очи с Ян Облак, но стражът на Атлетико успя да избие изстрела му в корнер.
Втората част започна с добра възможност за гостите. Лука Йович получи в наказателното поле, овладя преди да стреля силно, но на пътя на топката се оказа Савич, който блокира изстрела на противника.

В 57-ата минута, появилият се на почивката Антоан Гризман бе много близо до това да удвои преднината на своя тим, но изстрелът му от над 30 метра мина на сантиметри над напречната греда. Отговорът на Реал дойде още в ответната атака, когато Каземиро стреля опасно, но Облак успя да улови.

Така Атлетико опази крехкия си аванс до края и стигна до 3-те точки като вече има 64 като, изостава само с 1 от третия Севиля и е на 6 от петия Бетис при оставащи до края 3 кръга.

Реал пък спря победната си серия, но е недостижим на върха с 81 точки от 36 изиграни двубоя.

АТЛЕТИКО МАДРИД – РЕАЛ МАДРИД 1:0
1:0 Караско (39, дузпа)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Атлетико: Облак, Вършалко, Савич, Хименес, Рейнилдо, Йоренте, Коке, Кондогбия, Караско, Корея, Куня;

Треньор: Диего Симеоне;

Реал: Лунин, Васкес, Милитао, Вайехо, Начо, Каземиро, Камавинга, Кроос, Родриго, Асенсио, Мариано;

Треньор: Карло Анчелоти.