3. В Манчестър: Тотнъм с рекорд след зрелищно 2:2 с Юнайтед (ВИДЕО)

В Манчестър: Тотнъм с рекорд след зрелищно 2:2 с Юнайтед (ВИДЕО)

Рашфорд и Хойлунд се отпушиха, но „шпорите“ изпуснаха „червените дяволи“

Манчестър Юнайтед и Тотнъм завършиха наравно 2:2 в един от най-интригуващите сблъсъци от английската Висша лига през уикенда.

Срещата бе първа за „червените дяволи“ у дома през новата година и те повеждаха на 2 пъти, след като с гол и асистенция се отчетоха нападателите им Маркъс Рашфорд и Расмус Хойлунд.

Трябва да се отбележи обаче, че гостите контролираха сблъсъка на „Олд Трафорд“ и имаха по-чистите положения, като изравняваха на 2 пъти чрез Ричарлисон и Родриго Бентанкур.

Освен това, двата отбора удариха по една греда, за да вземат в крайна сметка по точка и Тотнъм да събере 40, оставяйки своя съперник на цели 8 от себе си, заемайки 5-ото място във временното класиране.

От състава на гостите липсваше капитанът им Хюн-Мин Сон, който играе за Купата на Азия, а вместо него сред титулярите започна дошлият под наем Тимо Вернер. Бившият нападател на Челси дебютира за „шпорите“ от първата минута и бе заменен 10 преди края като се отчете с асистенция за последното попадение в срещата.

Тя започна вихрено и домакините зарадваха феновете си още в 3-ата минута.

След бърза атака, започната от вратаря Андре Онана, топката стигна до Алехандро Гарначо, а младокът я подаде на капитана Бруно Фернандеш.

Той от своя страна изведе в коридор Маркъс Рашфорд. Последният напредна и пробва шут, който бе блокиран, ала стоящият близо до него Расмус Хойлунд овладя и с мощен шут в горния ъгъл откри резултата с първия си гол във Висшата лига.

Само 5 минути по-късно Рашфорд можеше да удвои с атрактивно воле, но топката премина покрай гредата,

Отговорът на Тотнъм дойде скоро след това. Гостите се настаниха в половината на съперника си и първо Джони Еванс трябваше да се намесва решително, а след последвалия корнер Диого Далот изчисти топката от голлинията.

В 19-ата минута обаче нищо не можа да спаси домакините.

След нов ъглов удар Ричарлисон надскочи всички в пеналта и отклони с глава неспасяемо към далечния ъгъл, за да изравни – 1:1.

В 32-ата минута „червените дяволи“ имаха претенции за дузпа заради задържане на Гарначо от Удоджи в пеналта, а само 6 по-късно последният бе близо до това да си вкара автогол.

Той засече с глава центриране от Рашфорд и в опита си да изчисти топката, я прати в страничната греда.

Юнайтед поведе отново в 40-ата минута, когато именно Рашфорд се разписа.

Той направи двойно подаване с Хойлунд и технично стреля по земя в далечния ъгъл, за да вкара първия си гол на „Олд Трафорд“ през сезона.

В добавеното време на първата част и Тотнъм удари греда.

Серхио Ромеро засече с глава центриране от корнер и прати топката в напречния стълб, а при добавката Пиер-Емил Хойберг не сполучи.

Така почивката дойде при резултат 2:1 за домакините.

Тотнъм изравни още в първата минута на второто полувреме, когато Родриго Бентанкур бе оставен непокрит в пеналта и с мощен изстрел в близкия ъгъл матира Онана – 2:2.

В 52-ата минута Онана успя да спаси шут по диагонала на Ричаррлисон, а в 62-ата изстрел на резервата Скот Мактоминей премина на сантиметри от гредата на Тотнъм.

Секунди след това Лисандро Мартинес се появи на терена за Юнайтед за първи път от месец септември насам, когато се контузи, а в 65-ата минута Рашфорд се засуети при една контраатака, макар че бе изведен на отлична позиция.

В добавеното време Мактоминей изпусна страхотно положение, стреляйки с глава над гредата от границата на вратарското поле, за да регистрира Юнайтед първо домакинство равенство във Висшата лига от март месец на миналата година насам.

Тотнъм пък постави нов клубен рекорд, след като се разписа в 33-и пореден мач за първенство.

Манчестър Юнайтед – Тотнъм 2:2
1:0 Расмус Хойлунд (3)
1:1 Ричарлисон (19)
2:1 Маркъс Рашфорд (40)
2:2 Родриго Бентанкур (46)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: 24. Онана, 20. Далот, 19. Варан, 35. Еванс, 29. Уан-Бисака, 32. Майну, 14. Ериксен, 8. Бруно Фернандеш (к), 17. Гарначо, 10. Рашфорд, 11. Хойлунд;

Треньор: Ерик тен Хаг;

ТОТНЪМ: 13. Викарио, 38. Удоджи, 17. Ромеро, 4. Скип, 23. Педро Поро, 37. Ван де Вен, 30. Бентанкур, 5. Хойберг, 22. Джонсън, 16. Вернер, 9. Ричарлисон;