3. В Рияд: Дузпи пратиха Реал (Мадрид) на финал (ВИДЕО)

В Рияд: Дузпи пратиха Реал (Мадрид) на финал (ВИДЕО)

Бензема изравни Стоичков за Суперкупата

Реал (Мадрид) е първият финалист в турнира за Суперкупата на Испания.

„Белия балет“ не убеди с играта си, но победи с дузпи Валенсия на стадион "Крал Фад" в Рияд.

Редовното време и продълженията на мача завършиха наравно 1:1, а при ударите от бялата точка с по-здрави нерви се оказаха "кралете" и спечелиха с 4:3.

Карим Бензема откри резултата от дузпа в 39-ата минута, за да изравни българската легенда Христо Стоичков (6) на третата позиция във вечната ранглиста по голове за Суперкупата, докато Самюел Лино изравни в 46-ата минута.

Първата ситуация пред една от двете врати бе в 5-ата минута. Тогава Едер Милитао стреля с глава след корнер, но прати топката над вратата.

В 10-ата минута Реал имаше още една интересна възможност. Родриго се отскубна зад защитата, но се наложи да стреля от малък ъгъл и не успя да намери очертанията на вратата.

„Кралския клуб“ продължи да е по-активен и в 14-тата минута Бензема нахлу на скорост, но и неговият удар не бе в очертанията на вратата.

Минута по-късно и Феде Валверде стреля много опасно извън наказателното поле, като кълбото мина опасно близо до гредата.

Първият точен удар в мача обаче бе дело на Единсон Кавани. В 19-ата минута той стреля доста опасно с глава и Тибо Куртоа трябваше да прави първото си спасяване в мача.

След това в 22-рата минута и Лино опита далечен шут, като топката премина сравнително близо над напречната греда.

В 37-ата минута Карим Бензема се отскубна зад защитата, нахлу в наказателното поле, където бе спънат от защитник на съперника. Французинът сам се нае да изпълни наказателния удар и хладнокръвно реализира за 1:0.

Още в първата минута на второто полувреме Валенсия възстанови равенството. Тони Лато прати остро центриране отдясно и Самуел Лино бе изпуснат на далечната греда, където от воле засече топката във вратата за 1:1.

Реал реагира бързо и в 51-вата минута Бензема отправи опасен изстрел, който принуди Мамардашвили да прави първо спасяване в мача. При последвалия корнер и Начо стреля опасно с глава, но покрай вратата.

След това играта се изравни, а темпото доста спадна. Неприятната новина за Реал бе, че се наложи Карло Анчелоти да направи две принудителни смени на Лукас Васкес в 69-ата и Едер Милитао в 74-тата минута.

Чак в 88-ата минута се стигна до нещо по-интересно пред някоя от двете врати. Бензема получи чудесно центриране в близост до вратата, но ударът му с глава мина над напречната греда.

В 5-ата минута на добавеното време Реал имаше прекрасен шанс да реши всичко. Винисиус се озова непокрит на метри от вратата, но се засуети и ударът му бе блокиран от вратаря.

Минута по-късно и Феде Валверде тества рефлексите на Мамардашвили с мощен шут от дистанция, но стражът отново бе на мястото си.

В крайна сметка в редовното време не бе излъчен победител и се наложи да се играят продължения.

Още в началото на първото от тях Мамардашвили отново бе поставен под напрежение след изстрел на Винисиус от границата на пеналта, но стражът отново се намеси блестящо.

В 105-ата минута Мамардашвили отново бе последна преграда пред гола след опасен далечен удар на Тони Кроос.

В началото на второто продължение пък и Валенсия пропусна великолепен шанс. Фран Перес се озова очи в очи с Тибо Куртоа, но не успя да го преодолее.

В 119-ата минута Марко Асенсио шутира от фаул по земя и успя да провре топката под стената, но не затрудни твърде много Мамардашвили, който уверено улови.

Така победителят трябваше да бъде определен с дузпи. За Реал Карим Бензема, Лука Модрич,  Тони Кроос и Марко Асинсио бяха безупречни, докато за Валенсия Ерай Джумерт и Хосе Гая пропуснаха от бялата точка и пратиха столичани на финала. Там техен съперник ще бъде спечелилият сблъсъка между Бетис и Барселона.

РЕАЛ МАДРИД - ВАЛЕНСИЯ 1:1 (4:3 след дузпи)
1:0 Карим Бензема (39, дузпа)
1:1 Самюел Лино (46)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Реал Мадрид: 1. Куртоа, 17. Васкес, 3. Милитао, 22. Рюдигер, 6. Фернандес, 15. Валверде 12. Камавинга, 8. Кроос, 21. Родриго, 9. Бензема (к), 20. Винисиус;

Треньор: Карло Анчелоти;

Валенсия: 25. Мамардашвили, 2. Корея, 15. Йозкаджар, 24. Джомерт, 14. Гая (к),  4. Муса,  18. Алмейда, 16. Лино, 3. Лато, 7. Кавани, 9. Клуиверт;

Треньор: Дженаро Гатузо.

Атлетик Билбао надви Леганес в отложен мач от Ла Лига (ВИДЕО)