3. В Шалке се надуват: От Шампионската лига и Купата на Германия ще спечелим някое евро, така че не е нужно да продаваме Нойер

Toва твърди в днешната немска преса спортният директор на отбора Хорст Хелд

С класирането си на полуфиналите на Шампионската лига по футбол Шалке 04 се измъкна от финансовата криза и няма нужда да продава своя вратар Мануел Нойер на Байерн Мюнхен. Toва твърди в днешната немска преса спортният директор на отбора Хорст Хелд.

"От полуфинала на Шампионската лига и от финала за Купата на Германия ще получим някое и друго евро. Тоест, не сме задължени да продаваме футболисти", каза Хелд, цитиран в много днешни германски вестници.

"Ние смятаме да запазим най-добрия вратар в света за още една година", подчерта силният човек в тима от Гелзенкирхен.

В началото на сезона Шалке 04 имаше сериозни финансови трудности, но с класирането си за полуфиналите на Шампионската лига си осигури най-малкото 50 милиона евро от телевизионни права, продажба на билети и други източници.

Вратарят на германския национален отбор и участник на Мондиал 2010 Мануел Нойер каза през миналата седмица, че не иска да си продължава договора с Шалке 04, който изтича през 2012 година.

Днешните изказвания в пресата на Хорст Хелдт се оценяват от местните наблюдатели като опит за натиск върху ръководителите на Байерн Мюнхен, които се колебаят да платят 20 милиона евро, искани от Шалке 04 за Мануел Нойер.
Луис Енрике: Дембеле става все по-добър