3. В скучен мач Челси надви Юнайтед с 1:0 и увеличи преднината си на върха на цели 5 точки

Гол с глава на капитана Джон Тери донесе трите точки за Анчелоти и компания в дербито на Висшата лига

Отборът на Челси постигна ценна победа с минималното 1:0 при домакинството си на шампиона Манчестър Юнайтед в дербито на 12-ия кръг на английската Висша лига. Въпреки големите очаквания, сблъсъкът на „Стамфорд Бридж” предложи повече битка и тактическо надиграване, отколкото качествен футбол от двата най-силни отбора на Острова. Капитанът на „сините” Джон Тери вкара единственото попадение за своя отбор и помогна на Челси да увеличи преднината си на върха на цели 5 точки. Без Бербатов, Юнайтед не създаде нищо по-интересно в атака, като единствен Уейн Рууни опитваше да затрудни Петър Чех, но и стражът на домакините се справи отлично.

Двата отбора започнаха доста предпазливо срещата, като домакините от Челси имаха съвсем лек превес. В началните минути играта на „Стамфорд Бридж” се водеше предимно в средата на терена, а топки към нападателите почти нямаше. С течение на времето все пак Челси взе леко предимство и започна по-често да поглежда към вратата на „червените дяволи”.

Първият точен удар дойде едва в 27-ата минута, когато изненадващ удар от около 30 метра на Никола Анелка бе спасен без проблем от Едвин Ван дер Сар. Малко по-късно пък Райън Гигс опита технично да прехвърли Петър Чех, но топката премина над вратата на домакините. В 31-ата минута дойде и първата по-сериозна възможност за гол. Анелка навлезе в наказателното поле на гостите, стреля технично с левия крак, но Ван дер Сар спаси акробатично с една ръка. До края на полувремето не се случи нищо по-интересно и двата отбора излязоха в почивка при резултат 0:0.

Началото на втората част бе за гостите от Манчестър Юнайтед, които нападаха мощно по двете крила, но Петър Чех и защитата пред него се справиха отлично с всяка една атака. Малко по-късно Дрогба получи отличен шанс да открие от пряк свободен удар, но изпълнението му бе твърде неточно и дори предизвика гнева на Карло Анчелоти. В 61-ата минута пък Лампард стреля много опасно от дъгата, но топката излезе в аут.

Малко по-късно пък Юнайтед създаде страхотна възможност за гол. Валенсия върна топката към Рууни, който стреля силно с десния крак от границата на наказателното поле, но топката премина на около половин метър от десния страничен стълб. Малко по-късно Рууни отново пробва да се разпише. Националът стреля технично с десния крак от границата на полето, топката летеше към горния ляв ъгъл, но Чех се намеси и спаси по страхотен начин.

Така се стигна до 76-ата минута, когато Челси успя да открие резултата. Франк Лампард центрира опасно от фаул, Джон Тери засече топката с глава и я прати неспасяемо в долния ляв ъгъл на Ван дер Сар за 1:0. До края на срещата Юнайтед хвърли всички сили в търсенето на изравнително попадение, натика своя съперник в наказателното поле, но не стигна до нищо по-опасно освен един безкрайно неточен удар по диагонала на Валенсия, както и един удар с глава на Еванс, който също не намери очертанията на вратата.

Така с тази победа Челси вече има 30 точки в своя актив и остава еднолично на върха с 5 точки преднина пред Юнайтед и Арсенал.

Челси – Манчестър Юнайтед 1:0
1:0 Тери 76’

Челси:
Чех, Иванович, Карвальо, Тери, А. Коул, Есиен, Деко (Дж. Коул 63’), Балак, Лампард, Анелка (Алекс 90’), Дрогба (Калу 83’)

Мениджър: Карло Анчелоти

Манчестър Юнайтед: Ван дер Сар, О’Шей, Браун, Еванс, Евра, Флетчър, Карик, Андерсон (Оуен 85’), Валенсия, Гигс (Обертан 85’), Рууни

Мениджър: Сър Алекс Фъргюсън

Жълти картони: Иванович, Дрогба, Карвальо (Челси), Рууни, Еванс, Валенсия (Манчестър Юнайтед)

Съдия: Мартин Аткинсън

Стадион: „Стамфорд Бридж”

Страхотен гол на Мбапе поведе Реал към успех над Селта (ВИДЕО)

"Белия балет" спечели гостуването си във Виго с 2:1

Лацио си заби автогол в края и поднесе трите точки на Юве ((ВИДЕО)

Лациалите играха с човек по-малко 75 минути, но не издържаха в самия край

Оярсабал донесе успеха на Реал Сосиедад срещу Жирона (ВИДЕО)

Испанският национал вкара единствения гол преди почивката

Байерн разби Щутгарт след четири гола след почивката (ВИДЕО)

Баварците не се церемониха със своя опонент

Голям шок за Арсенал! Борнемут шамароса здраво "артилеристите"(ВИДЕО)

Лондончани загубиха тежко при визитата си

10 от Милан успяха да удържат победата над Удинезе в мач със спорно съдийство (ВИДЕО)

"Росонерите" се добраха до успех с 1:0